Запътилият се към по-горната група тим на Сокол Бенковски записа поредна победа. Този път "соколите" се наложиха с 2:0 над ФК Спортист 13. Двубоят за пореден път се превърна в празник за жителите на столичния квартал Бенковски. Часове преди срещата най-верните фенове бяха заели места на стадиона, обсъждайки актуални теми не само от футбола, но и от политиката. Задължителната скара за подобни мачове, работеше на пълни обороти. Пред погледа на финансовите си благодетели, домакините имаха тотален превес още от самото начало на мача. Гостите бяха избрали тактика само на контраатаки, което затрудняваше футболистите на Сокол. Въпреки това обаче, те създадоха няколко положения, които бяха спасени от стража на гостите.
Веднага след почивката  Сокол откри още с първата си атака. Георги Михайлов бе най-съобразителен и засече центриране от дясно. Натискът на домакините продължи и в 65-ата минута се стигна до второ попадение. Негов автор бе Никола Галчев, който елегантно прокара топката покрай вратаря на Спортист. До края на мача домакините създадоха още няколко положения, но до трети гол на се стигна, въпреки скандиранията на феновете на Сокол.
Така след тази поредна победа тимът на Сокол Бенковски е на първо място с 40 точки, колкото има и Спартак 1933.