Сакаряспор на Здравко Димитров загуби с 2:3 гостуването си на Еюпспор. Срещата беше от 24-ия кръг на турската Първа лига. Българското крило влезе в игра на почивката на мястото на Одисе Роши.

Домакините поведоха в 28-ата минута с гол на Адриен Регатен. Малко след подновяването на играта Айзък Донкор получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко. Въпреки това в 57-ата минута Хасан Кълъч изравни.

Еюпспор отново излезе напред в резултата в 70-ата минута чрез Илтер Таскън. Десет минути по-късно тимът от Истанбул реши всичко в мача с гол на Ахмед Кутуджу.

В продължението на срещата гол на домакините беше отменен, а малко след това Джаглаян Мендереш оформи крайния резултат.

Еюпспор е лидер във временното класиране с 58 точки. Втори е Гьозтепе на Станимир Стоилов с 49 точки, докато Сакаряспор е пети с 40 точки.