Пред около 2000 най-запалени почитатели на футбола, заели места на стадион „Хаджи Димитър", ветераните на България и Италия завършиха наравно и без голове - 0:0, в приятелски мач. При изпълнението на дузпи след края на двете полувремена по 35 минути италианските ветерани победиха с 4:3.

Головете за италианците от бялата точка вкараха Масимо Грипа, Пиетро Виерховод, Роберто Галия и Джанлуиджи Лентини, а вратарят Пламен Николов спаси удара на Роко.

За българите точни реализатори от 11-те метра бяха Трифон Иванов, Наско Сираков и Николай Илиев. Първата изпълнена дузпа на Даниел Боримиров бе спасена от вратаря Марко Белота, а при последната дузпа на Петър Михтарски топката срещна страничната греда.

Това е третият мач между ветераните на България и Италия, като първите два завършиха при резултати 2:1 за Италия в Модена и 3:3 на Националния стадион „Васил Левски".

Треньорът на българския национален отбор Борислав Михайлов пусна в игра следните състезатели: Здравко Здравков, Пламен Николов, Цанко Цветанов, Трифон Иванов, Красимир Балъков, Илия Груев, Златко Янков, Йордан Лечков, Наско Сираков, Емил Костадинов, Любослав Пенев, Гошо Гинчев, Илиан Илиев и Росен Кирилов.

Треньорът на италианските ветерани Серджо Бригенти изпалзва следните футболисти: Марко Балота, Пиетро Виерховод, Морено Манини, Лука Пелегрини, Паоло Трамедзани, Марко Лана, Лоренцо Аморузо, Джорджо Вентурин, Роберто Галиа, Алесандро Бианки, Руджиеро Рицители, Джузепе Синьори, Андреа Силенци, Джанлуиджи.