Пирин Благоевград победи на стадиона на клубната си база в село Рилци отбора на Видима-Раковски с 2:1 /0:0/ в седмата си поредна контрола и продължава без загуба в мачовете от предсезонната подготовка.

Това е четвъртата победа в досегашните контроли на отбора, воден от старши треньора Костадин Ангелов.
Головете паднаха през второто полувреме. Домакините от Пирин поведоха в 56-ата минута с точно попадение на Благой Пасков, който бе изведен сам срещу вратаря от Александър Якимов.

Футболистите на Видима-Раковски изравниха в 63-ата минута с гол с глава на Ангел Русев. Победното попадение за Пирин отбеляза капитанът на благоевградския тим Веселин Стойков в 67-ата минута. След комбинация с Благой Пасков той излъга и вратаря и вкара за 2:1.