Сакаряспор на Здравко Димитров допусна втора поредна загуба във второто ниво на турския футбол, след като отстъпи с 1:3 при гостуването си на Генчлербирлиги. Срещата беше от 19-ия кръг на първенството.

Българското крило влезе в игра в 82-ата минута на мястото на Кабонго Касонго, като тогава мачът вече беше решен.

Сакаряспор повече в 56-ата минута чрез Одисе Роши. Осем минути след това Аяс Аосман изравни от дузпа.

В 68-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Хакан Кълъч беше изгонен. Генчлербирлиги се възползва от численото си превъзходство и в 75-ата минута стигна до пълен обрат чрез Ясин Гюрелер. Крайният резултат оформи Мустафа Ятабаре в 82-ата минута.

Сакаряспор остава на шесто място във временното класиране с 32 точки, докато Генчлербирлиги е с точка по-малко.