Детският отбор на Нафтекс разби с 3:0 Левски във втори полуфинал на републиканското първенство при родените през 1993-а година и се класира за заключителния мач за титлата.

Младите "шейхове" имаха тотално превъзходство през цялото времетраене на мача, но се отпушиха след почивката. И трите попадения вкара Живко Петков, който се разписа в 37-ата, в 51-ата и в 61-ата минута. В първата среща в София бургазлии отстъпиха с 1:3, но това се оказа преодолим резултат.

На финала момчетата на треньора Владо Стоянов ще играят с победителя от двойката между Славия и Локомотив (Пловдив).

Както е известно, вчера станаха финалистите и при юношите (младша възраст, родени 1991 година). Съперници в мача за титлата ще бъдат Левски и Нафтекс.

Нафтекс победи с 1:0 ЦСКА на финала при юношите (старша възраст). Така школата на "шейховете" повтори успеха си от 2006-а година, когато класира всичките си отбори на финал за титлата.