България U16 се наложи с 5:3 след изпълнение на дузпи над Грузия в първия си мач от турнира на УЕФА, който се провежда в курорта Албена.

Нападателят на кадети А на Барселона Джошкун Теменужков Михайлов направи дебют с фланелката на България с попадение в 72-ата минута на срещата, а асистенцията бе на Мартин Динов.

България U16

източник: bfunion.bg

Преди това грузинците поведоха в резултата с попадение пред първото полувреме. Така в редовното време двубоят завърши 1:1, а при изпълнението на дузпи и петимата българи бяха точни за крайното 5:3.

България U16: Дамянов, Весков (Томов), Михайлов (Манчев), Митев, Митков (Каракашев), Груев, Стоянов (Пиеров), Стефанов (Крушовски), Джошкун Теменужков Михайлов, Методиев, Димитров-капитан (Динов).

Селекционер: Александър Георгиев