Женският национален отбор на България загуби с 0:2 от Турция в квалификациите за световното първенство през 2023 година. Двубоят от група H се игра на пловдивския стадион "Локомотив". В следващия мач, който е на 12 април (вторник), на "лъвиците" им предстои тежко гостуване на заемащия втора позиция в групата Португалия.
"Лъвиците" са на последно място в групата без нито една спечелена точка и само с един отбелязан гол, като вече дори теоретичните шансове за класиране напред се изпариха.

През по-голямата част от първото полувреме играта беше равностойна и липсваха голови ситуации пред вратите. Четири минути преди почивката обаче туркините стигнаха до попадение. Тюркоглу получи страхотно подаване в наказателното поле и хладнокръвно пусна топката покрай Роксана Шахънска за 0:1.

След почивката гостенките бяха по-активни, но вкараха втори гол в края на срещата. В 88-ата минута Ебру Топчу стреля технично извън наказателното поле, а ударът изненада Шахънска и влетя в мрежата за крайното 0:2.