Младежкият национален отбор гостува тази вечер на Дания в пореден двубой от европейските квалификации. Двубоят е от 19.45 часа на стадион „Олборг“ в град Олборг.

Селекционерът Тони Здравков най-вероятно ще заложи на същия стартов състав, който победи Армения с 2:0 в Стара Загора преди дни в последния си мач от квалификациите.

Българският тим е начело във временното класиране в своята група с 9 точки от 4 мача до момента. Втори са румънците също с 9 точки от 4 мача, а Дания е на четвърта позиция в класирането с 1 точки, но от само един изигран двубой до тук.

Младежкият ни тим снощи проведе официалната си тренировката на стадион „Олборг“. Националите бяха в отлично настроение, като всички 20 футболисти взеха участие в заниманието, което продължи 60 минути, съобщи официалният сайт на българския футболен съюз.

Треньорът на вратарите Витомир Вутов подготвяше Георги Китанов и Красимир Костов, като наблегна на центриранията, отиграването на топката с крака, както и улавянето и от различни позиции.

Полевите играчи първо направиха загрявка, а след това упражняваха комбинации от двойни пасове с размяна на позиции, квадрати, а накрая завършиха с двустранна игра и удари от разстояние.

Играчите, които тренираха на стадиона в Олборг са: Красимир Костов, Георги Китанов, Христо Попадийн, Радослав Терзиев, Христофор Хубчев, Пламен Гълъбов, Стефан Велков, Мики Орачев, Никола Колев, Димитър Велковски, Радослав Цонев, Кристиян Малинов, Милен Гамаков, Янис Карабельов, Александър Василев, Антонио Вутов, Владислав Семерджиев, Георги Минчев, Ахмед Ахмедов, Кирил Десподов.