Юношеският национален отбор на България до 18 г. завърши 1:1 във втората си контрола срещу Македония U18, която се игра в в тренировъчния център на футболната федерация в Скопие. Два дни по-рано селекцията ни, която бе ръководена от Светослав Тодоров, отстъпи с 0:1 на домакините.

Националите на Светльо Тодоров паднаха от Македония

Националите откриха резултата след четвърт час игра, когато Илия Стефанов бе точен с глава след центриране от ъглов ъдар. В 35-та минута домакините можеха да изравнят, но Даниел Наумов показа класа и спаси шут на Албан Сюлеймани.

Все пак македонците успяха да стигнат до гол в 70-та минута, когато Сюлеймани бе точен от пряк свободен удар и оформи крайното 1:1.

Приятелските срещи бяха част от подготовката на отбора за предстоящите евроквалификации при U19 през ноември. България е домакин на мачовете от група 8, като съперници на "лъвчетата" са Дания, Португалия и Беларус.

Македония U18 - България U18 1:1 (0:1)

Голмайстори: 0:1 Илиян Стефанов (14), 1:1 Албан Сюлеймани (70)

България U18: 1. Даниел Наумов, 15. Петър Генчев, 3. Васил Добрев, 18. Мариян Димитров, 4. Ангел Лясков, 10. Илиян Стефанов, 6. Асен Чандъров, 8. Георги Русев, 11. Светослав Ковачев, 9. Тонислав Йорданов, 13. Добромир Бонев
Селекционер: Светослав Тодоров
Македония U18: 12. Ристе Янков, 13. Виктор Стойковски, 3. Михаил Маневски, 5. Нехар Садики, 6. Есмин Личина, 15. Дарко Додевски, 10. Давор Здравковски, 7. Даниел Милованович, 16. Шефит Шефити, 9. Албан Сюлеймани, 19. Милан Ристевски
Селекционер: Жетон Несими
Съдия: Далибор Джорджески (Македония)/БТА