Юношеският национален отбор на България по футбол до 18 години отстъпи на връстниците си от Македония с 0:1 в контролна среща, която се игра в тренировъчен център "ФФМ" в Скопие.

Възпитаниците на Светослав Тодоров създадоха първата възможност в мача в 12-та минута. След бърза атака Светослав Ковачев подаде към Георги Русев, който стреля, но покрай лявата греда.

Три минути по-късно Даниел Наумов показа класа и отрази удар на нападателя на домакините Дарко Додев. В 26-та минута гостите стигнаха до нова добра ситуация, но Русев не успя да реализира. До края на първата част Наумов отново трябваше да се намесва, след като спаси шут на Албан Сюлеймани от пряк свободен удар.

Македонците откриха резултата в 64-та минута чрез капитана си Давор Здравковски, който бе точен от дузпа. В продължението на двубоя България остана с човек по-малко, след като резервата Добромир Бонев получи червен картон за нарушение срещу вратаря Филип Трайчевски.

Втората контрола между Македония и България ще се състои в четвъртък от 12:00 часа. /БТА

Съставът на България U-18: Даниел Наумов, Петър Генчев (Кристиян Славов), Васил Добрев, Мариян Димитров, Ангел Лясков, Илиян Стефанов (Георги Чукалов), Асен Чандъров (Добромир Бонев), Георги Русев, Светослав Ковачев (Радослав Димитров), 9. Тонислав Йорданов (Валентин Йосков), Аспарух Смилков (Павел Головодов)