Юношеският национален отбор на България до 19 години (родени 1998 г) победи с 1:0 Кипър в последната си контрола преди елитния квалификационен кръг.

Единственият гол беше реализиран от нападателя на Славия Калоян Кръстев в 35-ата минута с глава, след като засече центриране от фланга. През първото полувреме двата отбора играха доста по-добре, докато след почивката заради многото смени темпото още спадна.

Защитите и на двата отбора не се затрудниха кой знае колко, тъй като събитията на терена се водеха предимно в центъра. Без кой знае какви голови положения извън отбелязания гол, срещата може да мине за равностойна. И кипърците, както и нашите момчета, играят в Елитния кръг. Отборът на Ангел Стойков стартира на 22-и март срещу Израел във френския град Блоа, а два дни по-късно играем с домакините от Франция.

На 27-и този месец във Виньой, близо до Ромарантен българите излизат срещу Босна и Херцеговина./БТА