Юношеският национален отбор на България (до 19 години) отстъпи с 0:1 на Чехия в първата контролна среща между двата отбора в Благоевград.

Втората е след два дни на същото място, а до края на този месец момчетата на селекционера Ангел Стойков ще срещнат два пъти Сърбия като гости. Чехите, които също са участници в Елитния кръг на Европейските квалификации за юноши до 19 години, доминираха почти през цялото време в мача.

Те откриха резултата в 35-ата минута, но това беше най-малкото, с което се отърваха нашите. Чехите до почивката създадоха поне 6 добри атаки, докато за България имаше една възможност, пропиляна от слабия удар на Здравко Димитров. През второто полувреме чехите, които изпъкнаха с доста снажни и добре подготвени момчета във физическо отношение, отново контролираха събитията на терена и повечето удари бяха в българската врата.

Но нови попадения не паднаха. След края на мача играчите на Септември София напускат лагера, за да се присъединят към лагера на клубния си отбор в Турция. За националния отбор във втората среща ще се включат славистите Петко Христов и Калоян Кръстев, които снощи се прибраха в България. Стартов състав на България: Даниел Наумов, Мариян Димитров, Петър Генчев, Васил Добрев, Валери Христов, Асен Чандъров, Ивайло Найденов, Светослав Ковачев, Иван Тилев, Здравко Димитров, Тонислав Йорданов. /БТА