Националният отбор на България за юноши до 19 години завърши 2:2 с Швеция като гост във втората си контролна среща. Преди два дни нашите момчета паднаха с 0:2, въпреки че се представиха на добро ниво.

Отново топ-реализаторът на шведите Виктор Клаесон откри резултата в 30-ата минута, след като прати топката от 10 метра във вратата на Димитър Евтимов от Чавдар Етрополе.

През второто полувреме обаче българите заиграха доста по-агресивно, с по-дълго владеене на топката и стигнаха до обрат. Най-напред футболистът на Славия Иван Иванов изравни в 64-ата минута след пас на Марио Колчагов, също от Чавдар Етрополе.

Само две минути по-късно футболистът на Реал Мадрид Мартин Кожухаров показа класата си и изведе България с 2:1. Шест минути преди края на мача обаче Хампус Бохман изравни за шведите.

Юношеският ни национален отбор се води от бившият полузащитник и треньор на Локомотив Пловдив Аян Садъков, а гостуването в Швеция е второто му изпитание след турнира в Португалия.