Националният отбор на България до19 години загуби с 0:1 в първата си контрола от връстниците си от Финландия играна в Правец.

Възпитаниците на Михаил Мадански получиха гол пет минути преди края на двубоя и въпреки натиска в последните минути на мача не успяха да стигнат до изравняване.

Младите ни национали диктуваха играта през почти целия мач, като през първото полувреме пропуснаха да излязат напред в резултата на три пъти. На добри голови положения излязоха Илиян Капитанов, Емануил Манев и Атанас Димитров, но пропуснаха да отбележат.

През второто полувреме Михаил Мадански пусна в игра подвизаващия се юношеските формации на Реал Мадрид Мартин Кожухаров и играча на италианския Римини Радослав Кирилов.

Въпреки привидното надмощие на нашите в 85-та минута след грешка отдясно в българската отбрана резервата на финландците Роопе Рийски прониза българския вратар Мартин Минев.

Следващата проверка с Финландия е в четвъртък от 11 часа отново в Правец.

Съставът на България: 12. Мартин Минев(Славия), 20. Марио Колчагов(Чавдар Етрополе) (46- 16. Георги Амзин(ЦСКА), 3. Илия Миланов(Литекс), 4. Христо Стамболийски(Левски), 2. Константин Генков(Литекс), 11. Янислав Иванов(Левски) – капитан (46-7. Денис Николов(Левски), 13. Атанас Димитров(Литекс) (46-8. Красимир Илиев(Чавдар Етрополе), 14. Емануил Манев(Черноморец Поморие) (46-19. Спас Георгиев(Славия), 10. Валентин Веселинов(Сливен) (70- 17. Марио Хаджидимитров(ЦСКА), 15. Иван Иванов(Славия) (46- 18. Радослав Кирилов(Римини, Италия), 6. Илиян Капитанов(Черно море) (46- 9. Мартин Кожухаров(Реал Мадрид, Испания).