Българският национален отбор за юноши до 17 години завърши с високо вдигната глава участието си на Европейското първенство, след като в последния си мач "лъвчетата" завършиха 1:1 срещу Австрия и по този начин завоюваха първата си точка.

Момчетата на Александър Димитров проведоха отличен мач и със сигурност могат и да съжаляват за пропуснатата победа, след като на два пъти удариха греда, а имаха и други добри положения. Голът за България реализира Томислав Йорданов, който вкара и попадението срещу Испания.

Страхотен мач направи и вратарят Димитър Шейтанов, който загатна за бляскаво бъдеще. Българският страж тотално отчая австрийците, които също имаха доста положения за втори гол, но благодарение на Шейтанов, не съумяха да се доберат до такова.

След това равенство и двата отбора приключват участието си в турнира. България остана на четвърто място в групата с 1 точка, докато австрийците са трети с 2.

В другия мач от групата Хърватия и Испания завършиха 0:0 и вкупом продължават в елиминационната фаза. Хърватите са първи със 7 точки, следвани от "ла фурия" с 5.

На "Арена Созопол" двата тима направиха много двуостър мач с куп положения пред двете врати като в крайна сметка хиксът сякаш подхождаше на резултата след 80-те минути.

В първите 30 минути на срещата Тонислав Йорданов отправи единствения изстрел към австрийската врата, а Ловрич и Якупович не успяха да затруднят Шейтанов.

В 34-ата минута Австрия откри резултата чрез Оливер Филип. След неприятен рикошет в крака на Георги Янев, топката попадна във Филип, който от добра позиция стреля точно в долния десен ъгъл на вратата.

При минимален аванс на съперника дойде и почивката, но само 3 минути след подновяването на играта "лъвчетата" успяха да изравнят след красива комбинация. Георги Янев с гръб към вратата отправи параболичен пас към наказателното поле, там бе Тонислав Йорданов, който засече перфектно от воле и вкара в австрийската врата за 1:1.

10 минути по-късно бяхме близо до пълен обрат. Стаматов проби отляво и центрира към Йорданов, който стреля с глава и уцели напречната греда.

Малко след това пък Шейтанов спаси блестящо изстрели на Якупович и Дансо от отлични позиции.

Последните 10 минути определено бяха с преимущество за българските момчета, които отново бяха много близо до втори гол. В 72-ата минута Головодов отне топката и подаде към Йосков, който с техничен пас зад тялото намери Тони Йорданов. Българският голмайстор стреля опасно, но малко встрани от вратата.

Още в следващата минута Йосков нацели гредата след изстрел с глава, а при добавката Головодов стреля към вратата, но топката бе избита от самата голлинията. Това бе и последната опасност в двубоя и така двата отбора си поделиха по точка.

Ето и съставите на двата отбора:

България: Шейтанов, Савов, Славов (к), Стаматов, Христов, Головодов, Янев (53' Р.Димитров), Русев (59' Стефанов), Йосков, Ковачев (77' Чандъров), Йорданов

Австрия: Ерман, Саханек, Хайлман, Прирш (79' Кьолбл), Рамадани, Дансо (62' Хаутцингер), Омерович, Вьобер, Ловрич (к) (73' Шмидт), Якупович, Филип