Българският национален отбор по футбол за девойки до 19 години победи Беларус с 3:2 в контрора, играна в Национална футболна база Бояна.

Още в 12-тата минута капитанката на България Ивана Найденова откри резултата след изпълнение на корнер. В 53-тата минута Яница Иванова направи 2:0, но минути по-късно футболистките на Беларус намалиха. Александра Янева върна аванса от два гола в 80-тата минута, а в края на мача съперничките стигнаха до втори гол.

В началото на октомври на България WU19 предстои участие в предварителен квалификационен кръг за европейско първенство на УЕФА. Нашият отбор е в група с Полша, Хърватия и Шотландия.

Съставът на България:1.Виктория Иванова, 3. Яница Иванова, 8. Гергана Илийчева, 5. Александра Янева, 7. Силвия Джалева (17. Весела Петкова), 10. Недред Заструг, 11. Ивана Найденова (К), 13. Габриела Христова, 20. Силвия Кефалова, 18. Габриела Найденова (15. Мария Стойчева), 19. Александра Палагачева (4. Пламена Рачева)
Селекционер: Силвия Радойска