Женският ни национален отбор по футбол отстъпи с 1:2 на Сърбия в контрола, играна на базата на съперника.

Футболистките на Силвия Радойска изиграха равностоен двубой срещу сръбкините, въпреки липсата на ключови състезателки вследствие на усложнената ситуация с пандемията от COVID - 19.

Сърбия поведе в началото на първото полувреме от дузпа. Невена Дамянович не сгреши от бялата точка в 16-ата минута, въпреки добрата реакция на вратарката Роксана Шахънска. След почивката българските футболистки организираха няколко опасни атаки, но вратарката на Сърбия и гредата спасиха ударите на капитанката Лиляна Костова, която се завърна в състава след дълго отсъствие. В 90-ата минута Сърбия отбеляза втори гол чрез Ивана Търбойевич, а дълбоко в добавеното време на мача Здравка Парапунова се разписа с мощен удар от въздуха извън наказателното поле.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 2. Жасмина Атанасова (88 - 17. Яна Динева), 4. Моника Ръжгева, 5. Нора Димитрова, 6. Йоана Папазова, 7. Симона Петкова (88 - 22. Вени Дона Димитрова), 8. Лора Петрова (78 - 18. Здравка Парапунова), 10. Ивана Найденова (58 - 16. Яна Йорданова), 11. Лиляна Костова-капитан, 14. Димитра Иванова (58 - 13. Леонора Желева), 19. Тея Пенкова (78 - 9. Полина Ръсина)
Резерви : 1. Виктория Иванова, 3. Яница Иванова, 9. Полина Ръсина, 13. Леонора Желева, 15. Ванеса Стойчева, 16. Яна Йорданова, 17. Яна Динева, 18. Здравка Парапунова, 21. Велизара Владимирова, 22. Вени Дона Димитрова

Селекционер: Силвия Радойска