Българското крило Здравко Димитров откри головата си сметка при втория си престой в Сакаряспор. Офанзивният футболист се разписа при тежката загуба от Хатайспор с 1:5 като гост в мач от турнира за Купата на Турция.

Димитров се разписа за 1:1 в 19-ата минута след асистенция на Мурат Акпънар. Малко след час игра той беше заменен от Али Улген.

Карлос Страндберг вкара четири гола за успеха на Хатайспор. Шведът откри резултата в 4-ата минута, а след това се разписа в 24-ата и 32-ата минути. В края на първата част Фисайо Деле-Баширу реши всичко в мача. Страндберг оформи крайния резултат в 90-ата минута, реализирайки четвъртото си попадение.

Здравко Димитров се завърна в Сакаряспор, където игра през втората част от миналия сезон, през миналата седмица под наем от Левски. Той дебютира за турския клуб при поражението с 1:2 у дома от Гьозтепе на Станимир Стоилов.