Славия постигна четвърта победа през сезона, след като надигра с минималното 1:0 новака Етър Велико Търново на стадион „Александър Шаламанов“ в двубой от 16-ия кръг на efbet Лига. Единственото и победно попадение реализира Тони Тасев в 18-ата минута, когато бе точен от дузпа.

Снимки: Startphoto.bg
100 снимки

"Белите" тотално надиграха днешния си съперник над дузина удари към вратата на Мартин Величков, който обаче направи редица отлични спасявания. Стличани нямаха и късмет, след като капитанът Галин Иванов беше спрян от гредата.

С този успех Славия събра 14 точки и се изкачи до 13-ата позиция, докато Етър, който записа втора поредна загуба, продължава да бъде на дъното с едва осем пункта. В следващия кръг "белите" приемат друг отбор от дъното - Ботев Враца, а "болярите" ще имат тежко домакинство на шампиона Лудогорец.

30 снимки

Златомир Загорчич, за когото това е трети престой в „Овча купел“, се завърна край тъчлинията, след като изтърпяваше наказание от миналия сезон и изгледа срещите с Крумовград и Лудогорец от трибуните. Той заложи на Светослав Вуцов на вратата, а пред него в защита бяха Ертан Томбак, Мартин Георгиев, Виктор Генев и Венцислав Керчев. Като опорни действаха Ерол Дост и Кристиян Стоянов. По крилата действаха Емил Стоев и капитана Галин Иванов, а Тони Тасев действаше зад Владимир Николов, който водеше атаката.

Наставникът на Етър – Светослав Петров, беше избрал на вратата Мартин Величков, а в защита пред него действаха Валери Христов, Луис Кордова, капитанът Мариян Иванов и Мартин Николов. В средата на терена оперираха Мартин Моран и Георги Александров. Офанзивното трио Ловре Кнежевич, Николай Янков и Крум Стоянов действаше зад централния нападател Ивайло Димитров.

КЛАСИРАНЕ В efbet Лига / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Славия Етър Велико Търново

източник: Sofascore.com

Срещата стартира в спокойно темпо, като първият удар към една от двете врати дойде в осмата минута, когато Тони Тасев опита изстрел от пряк свободен удар от сериозна дистанция, който обаче премина високо над вратата.

В 14-ата минута се наложи да бъде извършена принудителна смяна в тима на Етър, след като Мартин Моран се контузи и бе заменен от Осама Алу.

Славия обаче поведе в резултата в 18-ата минута, когато Тони Тасев бе точен от дузпа. Три минути преди това Георги Александров задържа Виктор Генев в наказателното поле и след преразглеждане cъс системата ВАР Станимир Тренчев посочи бялата точка. Зад топката застана Тони Тасев, който реализира в долния десен ъгъл и даде аванс на „белите“, макар че вратарят Мартин Величков да хвана посоката на удара.

"Белите" имаха отличен шанс за второ попадение в 24-ата минута. Вратарят Мартин Величков сбърка при изнасянето на топката и я подари на Емил Стоев, който веднага намери капитана Галин Иванов на границата на наказателното поле, който нанесе силен удар, но се отби от напречната греда.

Етър погледна към вратата на домакините четири минути по-късно, когато Крум Стоянов стреля доста амбициозно от дистанция, но и доста неточно. В 31-ата минута Ерол Дост също пробва мерника си от далечно разстояние, но топката премина на безопасна дистанция от дясната греда на Величков.

Четири минути преди края на редовното време на първата част "виолетовите" пропуснаха огромна възможност да изравнят резултата. Ловре Кнежевич получи чудесно извеждащо подаване отдясно в наказателното поле, след което върна топката назад към точката за дузпа, където Осама Алу изпревари Ертан Томбак и засече ниско с десния крак, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Светослав Вуцов.

В 43-ата минута Ертан Томбак получи отдясно в половината на Етър, напредна добре, след което влезе навътре и опита техничен изстрел към далечния ъгъл, но встрани от вратата.

Светослав Петров направи нова смяна за Етър на почивката – Владислав Найденов замени Николай Янков, който изпитваше болки в края на първото полувреме.

Първата опасна ситуация за втората част дойде в 54-ата минута, когато Кристиян Стоянов намери на десния фланг до наказателното поле Томбак, който реши да завършва доста нестандартно и шутира силно от воле, но Величков успя да отрази.

Снимки: LAP.bg
34 снимки

Славия продължи да доминира на терена и три минути по-късно Галин Иванов получи в половината на Етър и тръгна към наказателното поле, след което се спря, задържа топката и реши да стреля към вратата, като се получи коварен удар, но отново стражът на „болярите“ успя да отрази.

Обсадата на вратата на Етър продължи и в 61-ата минута Славия разигра добре отляво, а влезлият от пейката Иван Минчев получи топката пред наказателното поле и стреля към вратата, но отново Величков спаси. Минута след това Тасев стреля директно от пряк свободен удар от сериозна дистанция пред наказателното поле, но малко над вратата.

"Белите" пропуснаха нова страхотно възможност за второ попадение в 68-ата минута.След изпълнение на тъч отляво по атаката на „белите“, в близост до наказателното поле, топката стигна до Емил Стоев, който размина капитана Мартин Иванов и стреля от чиста позиция, но отново Величков запази вратата си от втори гол.

Три минути след това Славия организира бърза контраатака, при която Галин Иванов изведе на скорост Тасев в наказателното поле, който опита пас покрай вратаря към втора греда за Стоев, но точно пред него Мариян Иванов успя да изчисти в корнер. След изпълнението се стигна до кратко разбъркване в наказателното поле, като топката стигна до Галин Иванов, който обаче от чиста позиция стреля над вратата.

В 73-ата минута скучаещият Светослав Вуцов сам можеше да се вкара в сериозни неприятности. Топката беше върната назад към вратаря, който не беше притесняван от никого, но действаше разконцентрирано и позволи кълбото да мине под крака му, но все пак успя да стигне до него и изчисти в корнер. Четири минути по-късно в сходна ситуация се озова Мартин Величков, който бе излязъл напред, но настигна топката.

До края Етър така и не успя да измисли нещо в атака и по този начин Славия се поздрави с победата и вече може да диша по-спокойно.

FT  | СЛАВИЯ – ЕТЪР ВЕЛИКО ТЪРНОВО  1:0

1:0 Тони Тасев (дузпа) 18'