Страхотно шоу направиха звездите, които участваха в "Мача на надеждата". Инициативта на Стилиян Петров събра огромни имена от световния футбол, а всички събрани средства отиват за благотворителност.

start-photo.bg
100 снимки

Публиката на стадион "Васил Левски" видя 6 попадения. За българите голове вкараха Димитър Бербатов, Георги Пеев и Мартин Петров. Робер Пирес, Хенрик Ларсон и Джо Коул пък реализираха за чужденците.

94 снимки

В заключителните минути Стилиян Петров напусна терена със сълзи в очите и под аплодисменти и скандирания на неговото име. Големият Стан беше изпратен с песента - You'll never walk alone.

Начало на спектакъла

Звездите се появиха на терена под аплодисментите на публиката. Беше подкрепен и Петър Хубчев в неговата битка с коварната болест. Христо Стоичков вдигна високо тениска с номер 5 и всички на стадион "Васил Левски" изпратиха силната си подкрепа към защитника, който донесе толкова много радост на България с изявите си в САЩ през 1994г.

Димитър Бербатов откри резултата. Добре позната комбинация между нападателя и Мартин Петров донесе първото попадение в мача.

Робер Пирес изравни с хубав гол, а след това на терена се появиха Любо Киров и Владимир Ампов - Графа, за да добавят още настроение към невероятното събитие.

Хенрик Ларсон отбеляза попадение за 1:2 в 30-та минута, но само две по-късно, втора асистенция на Мартин Петров и майсторско изпълнение на Георги Пеев възстановиха равенството.

Първо полувреме с много емоции, голове и красиви отигравания.

Хубав извеждащ пас към Мартин Петров и точно както преди, крилото се разписа след като избяга зад защитата.

Големиите Христо Стоичков и Димитър Бербатов напуснаха игра. Публиката нямаше как да не изпрати подобаващо кавалера на златната топка и бившия нападател на Манчестър Юнайтед.

Една от големите звезди - Джо Коул, успя да вкара прекрасно попадение. Бившото крило на Челси показа уникален дрибъл между няколко футболисти и реализира красив гол за 3:3.

В заключителните минути Стилиян Петров напусна терена със сълзи в очите си и под аплодисменти и скандиране на неговото име.

FT Мач на надеждата 3:3

1:0 Димитър Бербатов 4'

1:1 Робер Пирес 19'

1:2 Хенрик Ларсон 30'

2:2 Георги Пеев 32'

3:2 Мартин Петров 51'

3:3 Джо Коул 73'

България: Здравко Здравков, Димитър Иванков, Радостин Кишишев, Александър Тунчев, Илиян Стоянов, Росен Кирилов, Ивайло Петков, Милен Петков, Илия Груев, Мариян Христов, Даниел Боримиров, Илиан Илиев, Красимир Балъков, Велизар Димитров, Христо Янев, Георги Пеев, Михаил Александров, Мартин Петров, Христо Йовов, Христо Стоичков, Владимир Манчев, Валери Божинов, Димитър Бербатов, Наско Сираков

Селекционер: Димитър Димитров

Отборът на звездите: Шей Гивън, Карл Икеме, Алън Хътън, Гари Кейхил, Неманя Видич, Ричард Дън, Джеймс Колинс, Коло Туре, Максуел, Гарет Бари, Рой Кийн, Ашли Йънг, Джо Коул, Робер Пирес, Флоран Малуда, Юри Джоркаеф, Луис Гарсия, Хенрик Ларсон, Джереми Линч