Надежда (Доброславци) спечели изключително важна победа в Самоков. Тимът от град Нови Искър удари местния Рилски спортист с 4:1 в мач от 15-ия кръг на Югозападната Трета лига. В предишния кръг със същия резултат беше сразен и Марек у дома, пише "Витоша нюз". След успеха над сателита на Локомотив (Пловдив) Надежда събра 17 точки и се изкачи на десетото място във временното класиране. Рилецо пък остава в опасната зона – предпоследен, с едва 8 точки в актива си.

За Рилски спортист титуляр беше синът на спортния директор на Локомотив (Пловдив) Георги Иванов-Гонзо - Александър Иванов. Като резерва влезе Георги Славчев - син на бившия халф на Левски и ЦСКА със същото име.

Сблъсъкът на стадион “Искър” започна отлично за гостите, които поведоха след четвърт час игра. Разписа се Пол Лъки Отофе. Само три минути по-късно се стигна до изравняването на резултата. Костадин Аджов наказа грешка в отбраната на съперника и вкара за 1:1.

В 40-ата минута Рилецо получи дузпа. Зад топката застана Ивайло Захариев – Пифа. Вратарят Майкъл Матев обаче се превърна в герой за своя отбор. Стражът отрази, после направи още едно спасяване при добавката, за да даде началото на контраатака, завършила с гол на Георги Младенов, който направи обрата пълен – 1:2.

Младокът, който е внук на легендарния треньор Христо Младенов, реши всичко с втория си гол секунди след почивката – 1:3. Юношата на ЦСКА Радой Божилов оформи крайното 1:4 в 50-ата минута.