Левски изстрада мъчен успех над Дунав в Русе, след като водеше с 1:0 през второто полувреме, но прояви характер и обърна до 2:1.

Божидар Васев даде аванс за „сините”, след като бе точен от дузпа в 53-ата минута. Светослав Ковачев напредна отдясно и бе фаулиран от Аймен Белаид, но останаха известни съмнения дали фаулът бе в наказателното поле.

Левски реагира светкавично и изравни в 59-ата минута, а герой за гостите бе Жерсон Кабрал, който със силен удар прониза вратата – 1:1.

В 78-ата столичният тим стигна до пълен обрат, а голът дойде от Холмар Ейолфсон. Габриел Обертан разтресе напречната греда, а Патев опита да изчисти със задна ножица. Опитът бе много слаб и топката попадна в Кабрал, който мигновено центрира и Ейолфсон отблизо вкара с глава.