Българският полузащитник Илия Груев-младши игра пълни 90 минути за победата на Лийдс Юнайтед с 3:0 над Кардиф като гост в среща от 27-мия кръг на Чемпиъншип, второто ниво на английския футбол.

23-годишният национал бе един от най-добрите в сътава на "белите", а след мача той бе засиан с похвали, след като сгреши само 2 подавания от 70 опита.

В 74-тата минута Груев обаче получи жълт картон, който бе единственият за тима на Лийдс в целия мач.

Точни за победата на гостите бяха Патрик Бамфорд и Дан Джеймс през първото полувреме, както и избрания за "Играч на мача" Жоржиньо Рутер през втората част.

В класирането в Чемпиъншип Лийдс заема четвърто място с 51 точки, като изостава с пет от втория Саутхямптън, който за момента заема последната позиция за директно класиране във Висшата лига.