Отборите на Локомотив София и Македония Гьорче Петров завършиха при равен резултат 1:1 в контролна среща, играна по случай 80-годишнината на железничарите. Двубоят се състоя на стадиона в столичния квартал „Надежда”.

Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите от трагедията в Охридското езеро.

Драгомир Окука бе заложил на изцяло титулярния си състав през първата част. Резултатът бе открит в 26-ата минута от Виктор Шпишич, след като хърватинът получи добра топка от Христо Златински и с глава бе точен за 1:0.

В 40-ата минута феърплейът на приятелския мач бе нарушен, след като без никаква видима причина Иван Пасков и Глигоровски се сбиха. Пасков бе толкова обезумял, че се наложи Кристиан Добрев да полага сериозни усилия, за да озапти своя съотборник.

В крайна сметка двамата футболисти получиха заслужени червени картони. Петте минути на първата част бяха доиграни в намалени състави, но след почивката тимовете отново излязоха с по 11 човека.

През второто полувреме Окука смени целия свои състав, като повторен дебют с „червено-черната” фланелка направи завърналия се Марчо Дафчев. В 56-ата минута дойде и изравнителното попадение, като голмайсторът Бръначевски, получи извеждащ пас от дълбочина, успя да надбяга бранителите на домакините и останал сам срещу Левашки успя да изравни.

До края на срещата гостите получиха втори жълт картон, след като Нена успя да си „изработи” два глупави жълти картона само в рамките на десет минути.

Ето и съставът на Локомотив София: Галев, Добрев, Марков – к, Пасков, Бандаловски, Асамоа, Атанасов, Шпишич, Златински, Дяков, Камбуров. (Левашки, Гаров, Иванов, Йорданов, Караджинов, Балдовалиев, Митев и Дафчев)