Отборът на Литекс победи с 5:3 Левски в мач от първенството на дублиращите отбори. Двубоят, който се игра на тренировъчният комплекс „Салито” в Ловеч започна с игрово предимство за домакините, които се оттеглиха с аванс от два гола на полувремето. Точни за воденият от Николай Димитров – Джаич бяха младият бразилец Диего и Момчил Цветанов.

През втората част ловчанлии направо обезкуражиха съперника си като набързо направиха преднината си разгромна – 5:0, след попадения на Крум Бибишков, Едуардо Дубала и отново на Диего. В 65-та минута французинът Джереми Аседо получи червен картон, което помогна на „сините” да направят загубата си по-почетна. Точни за столичани бяха Мариян Огнянов, Джунейт Яшар и Георги Чакъров.

Локомотив (София) победи Черно Море с 2:0. Головете за „червено-черните” реализираха Спас Спасов в 36-та минута и Преслав Йорданов в 65-та минута.

Беласица загуби с 1:4 при домакинството си на Ботев.

Спартак Варна отнесе с 6:0 като домакин отбора на Миньор Перник.