За втора поредна година Левски победи на зеления терен Чес Юнайтед. Сините (в жълти екипи) се наложиха с 3:2 над гросмайсторите (в сини екипи). Демонстративният сблъсък между футболисти и шахматисти се провежда в почивния ден на шахматния супертурнир М-Тел Мастърс, а главен съдия бе председателят на организационния комитет на надпреварата от 20-та категория на ФИДЕ и главен изпълнителен директор на мобилния оператор Йозеф Винацер.

За победителите за втора година игра Лусио Вагнер, заедно с дебютантите Георги Петков, капитан Николай Димитров, Игор Томашич, Жоазиньо и картотекираният в последния момент треньорски тандем Велислав Вуцов и Емил Велев.

Треньорът на Чес Юнайтед Силвио Данаилов не влезе в игра, а насърчаваше отстрани Веселин Топалов, Иван Чепаринов, Теймур Раджабов, Левон Аронян, Бу Сянджи, отличния вратар Василий Иванчук и плувеца Петър Стойчев. Директорът на М-Тел Мастърс предприе и смяна в състава през второто полувреме, изваждайки Левон Аронян и пускайки в игра вицепрезидента на ФИДЕ Зураб Азмайпарашвили.

На официалния терен по-мълчаливи бяха шахматистите, като само Топалов и Чепаринов подвикваха на съотборниците си. Футболистите на Левски пък бяха доста словоохотливи.

Мачът бе от две полувремена от по 10 минути. Левски наложи териториален натиск през първата част и Чес Юнайтед се прибра в своята половина. Въпреки отличните изяви на вратата на бившия европейски шампион, „сините” откриха резултата с гол на Николай Димитров във втората минута. Преди това Жоазиньо нацели греда. Хичо предотврати гол във своята врата в седмата минута, след като със спринт и шпагат извади топката в ъглов удар на сантиметри от гол линията. Игор Томашич реализира попадение във вратата на украинския гросмайстор в осмата минута. В последните секунди на първото полувреме Велислав Вуцов пропусна да направи резултата класически, като шутира над напречната греда.

Пет минути след подновяването на играта, Емил Велев събори грубо в наказателното поле Веселин Топалов, получи картон, а реферът Винацер отсъди дузпа. С тежката задача се нагърби Петър Стойчев, който излъга Георги Петков и откри резултата за Чес Юнайтед. Плувецът ни дори целуна топката от радост след попадението си. Последваха серия от пропуски на шахматистите, но Игор Томашич им открадна надеждите като реализира втори гол на своята сметка. 60 секунди преди края на двубоя на Герена се получи много любопитна ситуация, при която Лусио Вагнер и Жоазиньо не се разбраха кой да изчисти топката и далечният шут на Иван Чепаринов влезе във вратата на Левски. При резултата 3:2 за Левски завърши и мачът. Това бе второ поражение на Чес Юнайтед, след като миналата година Левски ги надигра със 6:4.

Вили Вуцов и компания с удоволствие вдигнаха наградата си – голяма бяла царица.

Китаецът Бу Сянджи спечели битката с наставника на „сините” за специалната награда „Зелен картон” за спортсменство. Купи за екипност имаше за всички от Левски.