Отборът на ЦСКА спечели Купата на България! „Червените” триумфираха в турнира след успех с минималното 1:0 над Славия в мач, играл се на Националния стадион „Васил Левски”. По този начин Милен Радуканов и неговите момчета донякъде се реваншираха на своите фенове през сезона, заради третото място в подреждането на А група.

С успеха си на финала за Купата на България, ЦСКА спечели и още един бонус – директно участие в четвъртия квалификационен кръг на Лига Европа. Загубата обаче се оказа тежка за „белите”, които няма да помиришат нито мач в Европа през следващия сезон. Ползата от така развилия се мач ще извлече тимът, който завърши на четвърто място в шампионата на България.

Единственият гол в мача реализира нападателят Спас Делев в 39-та минута, който в края на мача си позволи не съвсем честна игра и симулация, чрез която извади червен картон на Басо.

Тимът на Милен Радуканов бе по-активният през целия мач и заслужено спечели трофея.

През първото полувреме футболистите на армейците имаха няколко добри положения пред Емил Петров, докато "белите" създадоха най-чистото си положение едва в 41-ата минута, когато Николай Божов стреля, но Иван Караджов отрази изстрела му.

Голът за символичните домакини дойде след добър пробив на Маркиньос отдясно в 39-та минута, бразилецът центрира, двама футболисти се разминаха с топката, тя попадна в Спас Делев, който от пет метра на празна врата нямаше как да сгреши.

През второто полувреме отново ЦСКА бе по-активен, като в края Славия се хвърли с всички сили, но играчите на Емил Велев така и не успяха да преодолеят Иван Караджов.

Страстите се нажежиха в края на мача. Две минути преди да изтече редовното време Спас Делев се хвърли на земята, след много леко съприкосновение с Басо. Емил Велев се хвърли да протестира, заради положението и театралниченето на нападателя на ЦСКА. В крайна сметка, главният рефер Ивайло Стоянов се заблуди и отсъди червен картон за Басо. Само две минути по-късно Спас Делев отново си позволи да играе не особено честно, но при втората си симулация вече получи жълт картон.

Въпреки всичко ЦСКА триумфира в турнира, при това напълно заслужено, що се касае до по-добрата игра, демонстрирана от футболистите, облечени в „червено”, както и повечето положения пред вратата на Славия.

Лошата новина за Милен Радуканов може да се окаже контузия на Мишел Платини, който бе принудително заменен в 76-та минута.

Равносметката между двата тима през този сезон е 1:1, като белите се наложиха с 1:0 над своя противник през есента, докато "червените" взеха реванш през втората половина на сезона със същия резултат.

ЦСКА спечели за първи трофей в последните си три сезона. За последно червените триумфираха с титлата на страната на 10-ти май 2008 година, а Купата на България за последно спечелиха през 2006 година.

ЦСКА - Славия - 1:0 (1:0)

голмайстор: 1:0 Спас Делев 39

стадион: Васил Левски

зрители: 15 000

главен съдия: Ивайло Стоянов

състави:

ЦСКА: Иван Караджов, Тодор Янчев, Джузепе Акуаро, Спас Делев, Румен Трифонов, Мишел Платини (76-Александър Тонев), Иван Бандаловски, Борис Галчев, Апостол Попов, Маркиньос (82-Петър Стоянов), Грегъри Нелсън (90-Килиън Шеридън)

Славия: Емил Петров, Жосиас Басо, Илия Илиев (53-Спас Георгиев), Павле Попара (58-Георги Христов), Николай Божов, Филип Филипов, Радослав Димитров, Виктор Генев, Том Мансаров, Диян Молдованов, Жуниор (78-Мартин Кушев).