Созопол победи Банско с 1:0 и продължава напред към 1/8-финалите за Купата на България.

Много силен мач изиграха футболистите на Созопол на стадион @Свети Петър@ в Банско срещу едноименния тим. През първата част на срещата непростими пропуски за отбора на гостите направиха Станимир Баев, Мирослав Радев и на два пъти Деян Христов. Последният веднъж направи това в 43-та минута след като от дузпа изпрати топката в аут.

През втората част на мача отново играта се водеше от отбора на Созопол. На два пъти Деян Христов и по веднъж Боби Борисов и Станимир Баев не успяха от близо срещу вратаря на домакините Георги Ставрев.

Единственият гол в срещата отбеляза Християн Пашов в 20-та минута, който на скорост проби защитата на домакините и простреля вратаря им за 0:1.

Наставникът на отбора победител Румен Димов след мача сподели, че в днешния двубой се е видяло кой е по-добрия отбор. "Ако в Созопол те ни изпуснаха, то на собствения им терен ги надиграхме по всички показатели и късмета ги спаси от разгромна загуба"./БТА