Феновете на Ботев Пловдив предизвикаха пожар на стадион "Лазур" в Бургас. Двубоят за Купата на България между "канарчетата" и Лудогорец бе временно спрян, след като привържениците на пловдивчани с фойерверки подпалиха рекламните пана до терена.

Съдията Георги Йорданов прибра двата отбора в съблекалните, докато ситуацията бъде овладяна от дежурните власти. Мачът бе прекъснат в 60-ата минута, като двата отбора подновиха футболната битка след прекъсване от 18 минути.

СНИМКИ: Феновете на Ботев подпалиха "Лазур"

източник: Георги Димитров, Gong.bg

Реакцията на "жълто-черната" агитка бе предизвикана от попадението на Роман Безяк, който откри резултата в 58-ата минута с красиво воле. Малко преди отбелязването на гола привържениците на Ботев започнаха да изстрелват фойерверки във въздуха, но след това започнаха да хвърлят факли по терена.

Почти веднага рекламните пана пред сектор "В" лумнаха в пламъци, което доведе до навлизането на пожарна кола на терена. Пожарникарите веднага се заеха с потушаването на огъня, а няколко от феновете на Ботев използваха суматохата, за да навлязат на терена. Част от тях почти стигнаха до играчите на двата тима, които се бяха оттеглили пред сектор "А". Най-накрая полицията се намеси и задържа нахлулите привърженици, а след разчистване на неизгорелите ленти по тъчлинията двубоят бе подновен при резултат 1:0 за Лудогорец.