Лудогорец спечели втора Купа на страната и направи дубъл през този сезон, след като в размирен и огнен финал победи Ботев Пловдив с 1:0. На два пъти мачът бе прекъсван заради поведението на феновете на "жълто-черните", като в пърия случай играта бе спряна за 18 минути, а във втория - за 4

Началото на мача също се забави с около пет минути заради хвърлените по терена хартиени ленти. Ботев наложи преса от първия съдийски сигнал и пренесе играта в половината Лудогорец. Положенията обаче липсваха до 12-ата минута, когато първо Доре бе блокиран в наказателното на разградчани преди да стигне до стрелкова позиция, а след това Стаховяк изпревари на дъгата Роман Безяк в другия край на терена.

В 16-ата минута Марселиньо не успя да засече центриране на Мишо Александров, а след това и Върджил Мисиджан не успя да затрудни Адам Стаховяк.

Десетина минути по-късно Марселиньо бе изведен от Роман Безяк, но Веселин Минев направи нарушение, за което получи и справедлив жълт картон.

След половин час игра Ботев създаде суматоха пред вратата на Владислав Стоянов, а Кайсара не успя да изчисти добре. Иршак посрещна топката от границата на наказателното поле, но би неточно в аут.

В 34-ата минута набег на Доре отново затрудни отбраната на шампионите, но продължителните обходни действия на "жълто-черните" не доведоха до завършващ удар.

Георги Терзиев разтресе горната греда зад Стаховяк в 39-ата минута след центриране на Ешпиньо от фаул, но евентуален гол нямаше да бъде зачетен заради положението на засада, в което беше защитникът на Лудогорец.

Върджил Мисиджан бе саборен пред границата на наказателното поле в продължението на първата част, но реферът Георги Йорданов остави играта да продължи. Това бе и последният интересен момент преди почивката.

Второто полувреме започна като първото - с динамика в действията на двата тима, но без сериозни положения.

В 56-ата минута Лудогорец стигна до опасност пред вратата на Стаховяк. Бързата контраатака, минала по дясното крило, обаче бе завършена много лошо от Роман Безяк. Нападателят стреля от воле от дъгата, но топката мина високо над гредата.

Две минути по-късно шампионите успяха да открият резултата. Защитата на Ботев на два пъти не успя да изчисти топката след корнер отдясно и Роман Безяк с бомбен удар от 7-8 метра опъна мрежата зад Стаховяк.