Носителят на Купата на България – Локомотив Пловдив, по всяка вероятност ще играе на финал за Купата на България. В първия мач от полуфиналите в надпреварата „смърфовете” победиха с 2:0 Левски на „Лаута”, като не оставиха никакви шансове на съперника си от София да застраши сериозно вратата на Мартин Луков.

Отзивите след дуел №1 на "Лаута":

Крушарски с убийствен коментар след като Локо Пд преби Левски

Гняв в Сираков - напусна бесен стадион "Локомотив"

Хубчев отправи големи критики и призова: Трябва да бием най-после

Митко Илиев: Вече сме с една крачка по-близо до финала

Акрапович алармира: Шансовете остават 50/50

Карагарен: Отиваме в София, за да бием ЦСКА

След 23 минути игра Димитър Илиев откри резултата, а в последните секунди на първото полувреме Бирсент Карагарен реализира втори гол за пловдивчани след невероятна акция, организирана от отбора на Бруно Акрапович. Играта, която притежателя на трофея показа срещу Левски определено впечатли и по всичко личи, че ако повтори действията си и на реванша на „Герена” след две седмици, то пловдивчани със сигурност ще играят отново във финалния дуел на Националния стадион „Васил Левски”.

LAP.bg
30 снимки

Локомотив стартира доста по-силно срещата и доминираше изцяло в първите минути над своя опонент. Все пак първата по-сериозна опасност пред двете врати бе към тази на „смърфовете”. Тогава Алар центрира от корнер на близката греда, а бранителят Янис Каргас отигра с глава, но топката профуча над напречната греда на Луков.  Постепенно „черно-белите” започнаха да контролират изцяло срещата, а в 23-ата минута Янис Каргас сгреши фатално.

Гръцкият бранител показа, че не разполага с нужната техника да премине през трима играчи на Локомотив в половината на Левски. Лукас Масоеро получи топката и видя вляво непокрития Димитър Илиев.

Капитанът на домакините стреля с левия крак силно в ъгъла на Миятович, а сърбинът остави топката да влезе във вратата му – 1:0 за Локомотив.

Хората на Бруно Акрапович продължиха да контролират събитията на терена и след първия си гол. Бранителят на Левски Холмар Ейолфсон пък рискува да беше изгонен след 40 минути игра, след като направи фаул за жълт картон в 39-ата, а миг по-късно последва и ново нарушение. Все пак реферът Ивайло Стоянов го предупреди само.

В последната минута на редовното време Локомотив направи 2:0 след страхотна атака. Умарбаев вляво пусна фронтално за Томашевич. Той напредна към аутлинията и даде пас с финес към Карагарен, който бе „изпуснат” от капитана Иван Горанов и отблизо увеличи своето превъзходство над „сините”.

В 51-ата минута жълт картон получи Янис Каргас. Бранителят цинично задържа оставащия "очи в очи" Анте Аралица с Милан Миятович и останаха сериозни съмнения дали гръкът не трябваше да бъде изгонен директно. (В прикаченото видео отдолу може да прецените ситуацията)

Втората част игровото темпо бе изравнено, като териториалното превъзходство на „смърфовете” бе неутрализирано донякъде от Лвески.  В 68-ата минута „сините” можеха да намалят изоставането си, но Станислав Костов прецени да шутира диагонално, вместо да подава в непокрития Станислав Иванов отдясно и Мартин Луков улови. В 76-ата минута Холмар Ейолфсон извърши нарушение срещу Анте Аралица, като реферът Стоянов не му вдигна втори жълт картон.

Три минути преди края на редовното време Милан Миятович трябваше да прави спасяване след центриране на Момчил Цветанов, за да предотврати трети гол в своята врата. Това беше и последният по-интересен момент от първия полуфинал между двата тима. Реваншът е след две седмици на „Герена”.

Стартовите състави на двата отбора:

Локомотив Пловдив: Мартин Луков – Милош Петрович, Лукас Масоеро, Динис Алмейда, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица

Треньор: Бруно Акрапович

Левски:  Милан Миятович – Иван Горанов, Холмар Ейолфсон, Янис Каргас, Ивайло Найденов - Хали Тиам, Мартин Райнов - Стайн Спиерингс, Найджъл Робърта, Станислав Иванов - Дени Алар

Треньор: Петър Хубчев