Локомотив Пловдив победи с 3:0 Балкан Ботевград в гостуването си от 1/16-финалите за Купата на България и по този начин продължава напред в надпреварата. В 27-ата минута Алмейда се разписа в полза на пловдивчани. 10 минути по-късно "смърфовете" удвоиха резултата чрез Ожболт. В 61-ата минута капитанът Илиев покачи на 3:0.

Пловдивчани взеха инициативата още в самото начало на мача и не оставиха никакво съмнение кой е по-класния отбор.

В 5-ата минута Димитър Илиев отправи първия удар в мача, но той бе слаб, по земя и в ръцете на Дончев.

Минута по-късно Момчил Цветанов бе изведен под ъгъл сам срещу вратаря, но вместо да потърси завършващ удар, реши да подава към съотборник, но решението му не доведе до желания от Локо Пловдив резутлат.

В 12-ата минута отново Цветанов получи подаване, този път на границите на наказателното поле и стреля с левия крак, но ударът му бе блокиран от защитник.

В 19-ата минута Момчил Цветанов получи топката вдясно в наказателното поле и се свлече на земята, опитвайки се да спечели дузпа, но Малджански не посочи бялата точка. Контакт между него и Калин Дончев нямаше.

В 23-ата минута домакините получиха правото да изпълнят свободен удар близо до флагчето за корнера отдясно, но при последвалото центриране Малембана изчисти в корнер с глава. Атанасов центрира, но гостите се справиха с опасността.

В 26-ата минута Бахтич спечели фаул малко пред границите на наказателното после. Последва центриране от Илиев към Алмейда, който се извиси над всички и откри резултата в полза на гостите.

В 35-ата минута домакините се сдобиха с първия си сериозен шанс за гол, когато Караниколов бе изведен сам срещу Пиргов, но стреля в него.

Само 2 минути по-късно Илиев подаде на Ожболт, който технично финтира бранител в наказателното поле отляво и не остави шанс на Дончев, след силен изстрел с левия крак.

През втортото полувреме статуквото остана непроменено. Елитният тим атакуваше, а Балкан рядко минаваше центъра. В 48-ата минута Локо спечели ъглов удар, който бе изпълнен късо, Илиев центрира топката и Един Бахтич овладя и стреля, но неточно.

В 58-ата минута Балкан изпълниха корнер отляво на първа греда, но той бе избит моментално от гостите.

В 61-ата минута Бахтич получи топката вдясно при бърза контраатака, той напредна по фланга и намери включващия се от центъра Илиев, който оформи класическото 3:0.

В 70-ата минута Малембана пробва късмета си от около 25-30 метра, но изстрелът му мина на сантиметри от дясната греда на Калин Дончев.

В 79-ата минута Абдулахи нахлу отляво и финтира защитник, след което стреля с десния крак, но Дончев улови топката.

В 86-ата минута носителите на купата стигнаха до ъглов удар, след който обаче не се стигна до нищо опасно.

Това бе последното по-интересно положение в мача. С победата си срещу Балкан в Ботевград, "смърфовете" се класираха за 1/8-финалите.

БАЛКАН - ЛОКОМОТИВ ПД 0:3

27 - Алмейда 0:1
37 - Ожболт 0:2
61 - Илиев 0:3

БАЛКАН: Калин Дончев, Владислав Георгиев, Дейвид Йорданов, Емил Колев, Ивайло Цветанов, Здравко Атанасов-капитан, Кристиан Кръстев (Ивайло Бояджиев'45), Кристиян Ковачев, Любомир Караниколов (Водиев'78), Николай Христозов, Петър Василев
Треньор Васил Палановски

ЛОКОМОТИВ ПД: Илко Пиргов, Милош Петрович, Дейвид Малембана, Мустафа Абдулахи, Един Бахтич, Динис Алмейда (Масоеро'45) , Уирис Густаво, Георги Русев, Димитър Илиев-капитан, Момчил Цветанов, Ален Ожболт