Локомотив София стана първият отбор, който се класира за полуфиналите на Sesame Купа на България. Това стана, след като столичните "железничари" победиха по инфарктен начин градския си съперник с 2:1. Победният гол в срещата обаче дойде по възможно най-драматичният начин, след като Мартин Райнов дълбоко в добавеното време засече топката за втори път във вратата на "белите" и прати своя отбор на полуфинал за Купата за първи път от 9 години насам.

Иначе, Димо Бакалов даде аванс на домакините след гол в 15-ата минута, а в 32-ата Алан Диас удвои актива им. Голът му обаче беше отменен след десетминутно преразглеждане на ситуацията чрез ВАР и Локо се прибра на почивка с гол аванс. През втората част Ахмед Ахмедов изравни резултата в 73-ата минута и сякаш това попадение запращаше срещата в продълженията, но тогава дойде "финалната дума" от Мартин Райнов, който прати в екстаз феновете на Локо София.

Гостите в тази среща със сигурност трябва да съжаляват за този развой на мача и не само за допуснатия гол в края . Цялостното усещане в двубоя беше, че "белите" играят по-добър футбол, но Локомотив София добре се справяше със защитните действия и блокираха опитите на играчите, водени от Загорчич. По този начин в два поредни мача Локомотив побеждава този съперник, като преди повече от 15 дена това се случи и в efbet Лига.

Не беше изминала и една минута от срещата, а "белите" можеше да поведат в резултата. Ертан Томбак се понесе отдясно и комбинира с Емил Стоев. Той, от своя страна, стреля от движение с десния крак, а Малембана сложи крак да блокира топката, но тя продължи към вратата на Гайе и се отби в левия му страничен стълб.

start-photo.bg
100 снимки

В десетата Галин Иванов получи вляво на наказателното поле на домакините, но беше добре затворен. Капитанът на Славия върна назад за Иван Минчев, който стреля от движение с левия крак, ала доста неточно. След 15 минути Локомотив откри резултата след първия си шанс. Дейвид Малембана даде дълъг пас от своята половина към Антонио Вутов. Той даде топката вдясно от себе си, вместо да тръгва да прехвърля излезлия Светослав Вуцов, а Димо Бакалов с глава прати топката в опразнената врата на "белите" - 1:0 за "железничарите".

В 28-ата минута Славия буквално оцеля, след като Ивайло Надейнов тръгна отляво на скорост и подаде към Димо Бакалов. Той изпревари бранител на Славия и стреля, но Светослав Вуцов парира чудесно удара. Иначе, пасът към Найденов вляво дойде от Станислав Костов, който показа страхотна визия в тази ситуация. Три след това пък Юлиан Ненов остана "едно в едно" вдясно с Людовик Соарес и центрира топката. Защитникът на гостите сложи крака на пътя ѝ, а тя придоби коварна траектория и се насочи към вратата на Вуцов, но стражът боксира в ъглов удар.

След него обаче Локомотив удвои своя превес именно след корнера. Алан Диас направи резултата 2:0, след като беше оставен напълно непокрит след разбъркването при центрирането. Топката отиде при Малембана, който през Виячки центрира, а Диас отблизо вкара. Попадението обаче дълго време беше преразглеждано поради потенциална засада на Малембана при центрирането му.

На съдиите им отне 10 минути да вземат решение, след като Диас вкара в 31:30, а решението за засада дойде в 40:20.

В 45-ата минута пък Бабукар Гайе направо много добро спасяване, след като с две ръце предотврати гол във вратата си. Малко след това Иван Минчев достави фалцирано центриране отдясно, но ударът на Виячки отиде аут.

74 снимки

Славия направи редица промени след старта на втората част, което изостри действията на "белите" в предни позиции, но до опасни удари не се стигаше посока вратата на Гайе. В 66-ата пък Давид Малембана изпълни превъзходен свободен удар, а топката тупна на мокрия терен, след което се отби в десния страничен стълб на Светльо Вуцов. Топката отиде при капитана Кацаров, който трябваше просто да я прати в опразнената врата на Славия, но шутира силно и ужасно неточно - аут.

В 73-ата минута Славия изравни резултата. Чунг Нгуен До изведе вдясно Тони Тасев, който пусна успореден пас към Ахмед Ахмедов, а той непокрит от няколко метра прати топката във вратата на Гайе.

Единадесет минути преди края Чунг Нгуен До достави добро центриране от ъглов удар, а Виячки се извиси над всички и стреля с глава, но не намери целта. И след като по всичко личеше, че срещата ще отиде към продължения, то дълбоко в добавеното време Локомотив София вкара победния гол. Топката беше центрирана в наказателното поле на Славия след фал, а Малембана отигра с глава и намери Райнов. Халфът нанесе удар също с глава, който се оказа неспасяем за Вуцов и Локомотив поведе повторно в резултата.

FT / ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - СЛАВИЯ СОФИЯ 2:1

1:0 Бакалов (15)

1:1 Ахмедов (73)

2:1 Райнов (90+3)

Стадион: "Локомотив" (София)

Рефер: Георги Кабаков (Пловдив)

Стартови състави:

​Локомотив София: 1 Бабукар Гайе 44 Божидар Кацаров 5 Дейвид Малембана 26 Красимир Милошев 33 Алан Диас 89 Матеус Дуарте 39 Антонио Вутов 70 Димо Бакалов 29 Станислав Костов 22 Ивайло Найденов 94 Юлиан Ненов​

Резерви: 24 Александър Любенов 12 Бруно Франко 7 Александър Александров 15 Лука Иванов 8 Мартин Райнов 13 Селсо Даниел Каиеро Рапосо 18 Християн Чипев

Славия: 21 Светослав Вуцов 3 Ертан Томбак 23 Емил Виячки 5 Велко Йеленкович 4 Людовик Соарес 17 Ерол Дост 19 Чунг Нгуен До 73 Иван Минчев 33 Галин Иванов 11 Кристиан Добрев 8 Емил Стоев

Резерви: 1 Георги Петков 9 Ахмед Ахмедов 37 Венцислав Керчев 10 Владимир Николов 22 Дарко Тасевски 71 Кристиян Стоянов 55 Натан Гасама 83 Христо Попадийн 88 Тони Тасев