ЦСКА победи Черноморец Балчик като гост с 3:0 и започна успешно кампанята си в Sesame купа на България.

Срещата от 1/16 финалите започна по прекрасен начин за ''червените" които откриха резултата след само 3 минути игра. Тогава груба грешка в отбраната на гостите позволи на Данило Асприля да се разпише.

Доминацията продължи и в 42-та минута отново Асприля удвои аванса на ЦСКА.

През втората част момчетата на Нестор Ел Маестро контролираха срещата и се стигна до нов гол в 89-та минута. Тогава Джонатан Линдест се разписа след заучено положение.

За Черноморец Балчик предстои тежък мач във Втора лига срещу лидера Септември. ЦСКА пък ще пътува до Пловдив за визита на Крумовград.

startphoto.bg
31 снимки

Невероятен старт за ЦСКА! В 3-та минута резултатът беше открит от Данило Асприля. Даниел Георгиев върна топката назад, а неразбирателство между Георги Радев и вратаря Илиев позволи на атакуващия футболист с шпагат да прати топката в мрежата.

Доминацията на футболистите на Нестор Ел Маестро продължи и след гола. Гостите имаха териториално надмощие и рядко позволяваха на Черноморец да играе с топката.

След около 20 минути игра темпото рязко се покачи. Първо Назон опита пробив в наказателното поле и бе повален. Последваха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. В ответната атака домакините от Балчик стигнаха до първи точен удар. Касиано Бузон нагласи топката на левия си крак и шутира, но Димитър Евтимов внимаваше и успя да се намеси.

В 24-та минута ЦСКА беше много близо до втори гол. Иван Турицов центрира към Данило Асприля. Той опита с глава да отбележи втрото си попадение, но Димитър Илиев направи много добро спасяване.

Точно 7 минути преди изтичането на редовното време ЦСКА получи правото да изпълнява пряк свободен удар. Тобиас Хайнц опита директен удар, но топката прелетя много далеч от целта.

ЦСКА нанесе втори удар в 42-та минута! Амос Юга подаде пас към Данило Асприля на границата на наказателното поле. Там колумбиецът пое топката, а Георги Радев отново действаше колебливо. Това позволи на Асприлия да стреля към вратата и да вкара втория си гол в срещата.

До края на първите 45 минути не се стигна до нови опасности пред някоя от двете врати.

Веднага след началото на втората част срещата беше за кратко преустановена. Феновете на гостите използваха факли и бомбички, които попречиха на нормалното протичане на срещата.

Нестор Ел Маестро искаше да реши  мача с трети гол и още в първите 10 минути след почивката създадоха работа за Димитър Илиев, който обаче беше на ниво.

В 57-та минута Черноморец Балчик създаде опасно положение. Топката беше ниско центрирана в наказателното поле, където Джонатан Нсонде я засече, но Евтимов се намеси рутинно.

Осем минути преди края Димитър Евтимов беше напът да усложни задачата на своя тим. Топката беше върната към вратаря, който понечи да я изрита, но стори това в главата на Джонатан Нсонде. За късмет на стража топката премина встрани от гредата.

В 89-та минута ЦСКА сложи точка на спора. След заучено положение от статично положение Джонатан Линдсет заби трети гол във вратата на Черноморец Балчик.

Така тимът от столицата премина успешно през 1/16 финалите в Sesame купа на България и очаква следващия си съперник.

FT Черноморец Балчик - ЦСКА 0:3

0:1 Данило Асприля 3'

0:2 Данило Асприля 42'

0:3 Джонатан Линдсет 89'