Финалът за Купата на България този сезон между ЦСКА и Арда ще остане в историята заради колосалния брой чужденци на терена или поне що се касае до символичните гости. "Червените" започнаха мача с десетима легионери, а единственият българин бе десният бек Иван Турицов. След почивката се появи още един наш сънародник - Георги Йомов.

За Арда излязоха само българи, а през второто полувреме влезе едва един чужденец - бразилецът Жуниньо.

ЦСКА е първият отбор в историята, печелил трофея с толкова много чуждестранни футболисти. Като бройка тимът изравни Лудогорец от финала през 2017 година, но тогава "орлите" отстъпиха с 1:2 на Ботев Пловдив. Любопитното е, че тогава треньор на "канарчетата" бе Николай Киров, който сега изведе кърджалии до финала.

Рекорд за общ брой чужденци във финал поставят битките за Купата на България през 2014 и 2017 година между Лудогорец и Ботев - 18.

Последният преди Арда финалист, който излезе да се бори за трофея само с българи, бе Славия през 2018-та./Мач Телеграф