Черно море победи с 2:1 ЦСКА в четвъртфинален двубой за Sesame Купа на България. През първото полувреме попадения нямаше.

Втората част обаче започна с дузпа за "моряците", която Атанас Илиев реализира и даде преднина на гостите. В 65-ата минута пък Тибо Вион си вкара автогол.

Автогол пък на Влатко Дробаров намали изоставането на ЦСКА, но това не стигна на "червените". Черно море взе победата и продължи към полуфиналите на турнира.

start-photo.bg
76 снимки

Двубоят започна в спокойно темпо. В 5-ата минута Тобиас Хайнц опита изстрел, който обаче бе блокиран. Три минути след това дойде и първата голова възможност за Черно море. Александър Василев бе изведен отляво, а той потърси с пас по земя на далечната греда Алекс Фернандес, който добре се измъкна от защитата на "червените". Той се озова срещу опразнената врата, но не успя да уцели добре топката и я прати високо над напречната греда.

В 18-ата минута Джонатан Линдсет не успя да се възползва по най-добрия начин от грешка на гостите. Той открадна топката на Виктор Попов и навлезе в наказателното поле на "морацяите", след което се опита да намери свой съотборник, но Влатко Дробаров се справи отлично и изчисти.

Минута след това напрежението се пренесе пред вратата на Димитър Евтимов, а след центриране от корнер, гостите имаха претенции за игра с ръка на Маурисио Гарсес. Такава имаше, но ръката бе прибрана и реферът Георги Димитров остави играта да продължи.

В 31-ата минута Брадли де Нойер нахлу добре в наказателното поле отядсно и центрира. Там обаче футболист на "моряците" се извиси и изчисти, а топката попадна в Линдсет. Той шутира извън пеналтерията, но на изпълнението му липсваше точност и сила.

Четири минути преди края на втората част Черно море получи шанс да изпълни два поредни корнера, като от втория ъглов удар Атанас Илиев успя да стреля с глава, но ударът му не бе точен. Браян Морено пък бе изведен от Тибо Вион в наказателното поле на "моряците" и стреля, но над вратата. Все пак, прозвуча и сигнал за засада на Вион.

Второто полувреме започна със спорна ситуация пред вратата на ЦСКА. При центриране Брадли де Нойер игра с ръка в собственото си наказателно. Първоначално Георги Димитров остави играта да продължи, но след това бе привикан на монитора край тъчлинията и отсъди дузпа. Атанас Илиев застана зад топката и успя да преодолее Димитър Евтимов от бялата точка, за да даде преднина на "моряците".

Десет минути след гола си, Атанас Илиев бе изваден от игра. Малко след това последва и двойна смяна на Саша Илич, който пусна на терена Дюкенс Назон и Жираир Шагоян.

В 65-ата минута Амос Юга загуби топката в собственото си наказателно поле. Алекс Фернандес се възползва и центрира по земя към Александър Василев на далечната греда. Преди Василев да има шанс да отиграе, Тибо Вион се намеси, но не достатъчно добре и прати топката в собствената си врата.

Дюкенс Назон веднага донесе острота в атаките на "червените". В 71-ата минута той получи добър пас по земя от Брадли де Нойер и стреля, а топката срещна напречната греда и излезе. Малко след това Назон имаше още един шанс, но не успя да преодолее Иван Дюлгеров.

В 79-ата минута на двубоя Дюкенс Назон стигна до топката след центриране на Тибо Вион. Нападателят стреля и за втори път нацели гредата, която го лиши от попадение.

Дълбоко в продълженията ЦСКА стигна до попадение, с което намали изоставането си. То дойде след центриране отдясно, при което Влатко Дробаров не се намеси добре и прати топката в собствената си врата.

FT ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 1:2

0:1 Атанас Илиев 50' (дуз.)

0:2 Тибо Вион 65' (авт.)

1:2 Влатко Дробаров 90+3' (авт.)

Съставите на двата отбора:

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 5. Брадли де Нойер, 6. Християн Петров, 7. Джонатан Линдсет, 10. Маурисио Гарсез, 14. Тобиас Хайнц, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо, 28. Браян Морено

Резерви: 1. Густаво Бусато, 4. Мено Кох, 8. Станислав Шопов, 9. Дюкенс Назон, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлс, 22. Енес Махмутович, 23. Жираир Шагоян, 30. Дауда Бамба

Старши треньор: Саша Илич

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев, 11. Алекс Фернандес, 86. Исмаил Иса, 19. Александър Василев,9. Атанас Илиев

Резерви: 22. Георги Георгиев, 35. Арлинд Дакай, 10. Велислав Василев, 27. Даниел Димов, 32. Мартин Дичев, 33. Мишаел Сантос, 4. Росен Стефанов, 29. Берк Бейхан