ЦСКА победи с 2:0 Славия в първи полуфинален двубой за Sesame Купа на България. В 22-ата минута Гьоко Зайков си отбеляза автогол при единоборство с Жорди Кайседо. Във втората минута на добавеното време Иван Турицов отбеляза от дузпа, отсъдена за нарушение на Ертан Томбак срещу Федерико Варела.

Около 10 минути по-рано "червените" имаха претенции за 11-метров наказателен удар и за съприкосновение между Томбак и Мазику, но главният съдия Никола Попов бе категоричен, че такъв няма.

Антон Узунов
98 снимки

Първите минути не предложиха нищо по-интересно. В 10-ата обаче Иван Турицов не успя да изчисти с глава една топка и я предостави в краката на Радослав Кирилов. Крилото залъга десния защитник и подаде към Мартин Петков, но бившият таран на Левски не нанесе хубав удар от близко разстояние и Евтимов отрази. Малко след това Мухар пробва удар, но встрани.

В 18-ата минута Мазику центира отляво, а Людовик Соарес изчисти топката на пътя на Йомов. Бившият играч на "белите" опита удар с външен фалц от място, но блестяща намеса на Светослав Вуцов го лиши от много красив гол.

В средата на полувремето гостите развиха добра атака, при която Варела намери Гарсес на левия фланг. Бразилецът залъга персоналиня си пазач и отправи ниско подаване към Кайседо, но маркиралият гърба на еквадореца - Гьоко Зайков, прати топката в собствената си врата в стремежа си да изчисти.

Тони Тасев имаше шанс да изравни в 32-ата минута с удар от дъгата, но стреля прекалено високо. Три минути преди почивката Кайседо получи в близост до вратата на Вуцов, но веднага бе затворен от няколко играчи на най-стария столичен тим, без да има възможност да отправи удар.

LAP.bg
75 снимки

Седем минути след началото на второто полувреме Тасев нахлу опасно в наказателното поле и отправи прострелно подаване, но Евтимов пресече. Малко след това Зайков имаше шанс да се реваншира за автогола си, но подаването от корнер се оказа прекалено високо за северномакедонеца и той не отправи добър удар с глава.

В 64-ата минута на полуфинала за Sesame Купа на България реферът Никола Попов прекъсна срещата заради запалени факли от страна на "червените" фенове, които счупиха и немалко количество седалки, част от които полетяха към терена. Прекъсването продължи пет минути.

В 78-ата минута Жеферсон отправи подаване към Мазику, който връхлетя на скорост в наказателното поле на Славия. Французинът бе препънат от Ертан Томбак, но главният съдия Никола Попов даде знак, че дузпа няма. След видео преглед решението на Попов бе потвърдено, въпреки претенциите на футболистите в червено.

Минута след спорната ситуация Гарсес имаше шанс да удвои отблизо, но стреля безкрайно неточно с по-слабия си ляв крак.

Във втората минута на добавеното време Иван Турицов отбеляза от дузпа, отсъдена за нарушение на Ертан Томбак срещу Федерико Варела.

FT / Славия- ЦСКА 0:2

0:1 Гьоко Зайков (автогол) 22`

0:2 Иван Турицов (д) 90+2`

Славия: 21 Светослав Вуцов, 3 Ертан Томбак(жк), 29 Гьоко Зайков, 23 Емил Виячки, 4 Людовик Соарес(жк),17 Ерол Дост, 77 Георги Вълчев(жк)(64` - Йон Бакеро), 20 Борислав Цонев(55` - Кемело Нгуена), 10 Радослав Кирилов, 88 Тони Тасев(64` - Кристиан Добрев), 9 Мартин Петков

Треньор: Златомир Загорчич

ЦСКА: 25 Димитър Евтимов, 18 Брадли Мазику(жк), 4 Мено Кох, 21 Амос Юга(жк), 19 Иван Турицов(жк), 3 Жеферсон Телес, 24 Карло Мухар, 5 Федерико Варела, 10 Георги Йомов(73` - Йоан Баи), 27 Маурисио Гарсес, 9 Жорди Кайседо

Треньор: Анатоли Нанков