Славия и Черно море завършиха 2:2 в осминафинал-реванш за Купата на България. Варненци продължават напред към четвъртфиналите с общ резултат 4:2, след като бяха спечелили с 2:0 край морето.

Черно море набързо ликвидира интригата в мача. След като бяха победили в първата среща с 2:0, сега „моряците“ поведоха още в първото полувреме, първо с 1:0, а после и с 2:1 на стадиона в „Овча купел“, така че всичко беше ясно отрано.

Мачът започна много скучно и без никакви голови положения в началния половин час. В 33-ата минута се стигна до първия гол в мача. Мирослав Манолов шутира от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на защитника на Славия Димитър Везалов и нейната траектория излъга вратаря Георги Петков, който я изгледа в мрежата си – 0:1.

В 42-ата минута Славия изравни и отново рикошет помогна за постигането на гол. Точен за „белите“ беше Жереми Манзоро, който даде малки надежди за своя отбор.

Само две минути по-късно обаче груба грешка в защитата на Славия позволи на Живко Петков окончателно да реши изхода от сблъсъка, след като реазилира за 1:2.

Второто полувреме започна с лек натиск за домакините от Славия, но без сериозни опасности. Играта бе скучна, като и двата отбора осъзнаваха, че всичко вече е решено.

Въпреки това, Славия успя да стигне до изравняване в 72-ата минута. Тогава Жереми Манзоро се изяви много добре и изработи попадението, реализирано от Карлос Фонсека за 2:2.

Така Черно море се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, а Славия остава да се бори само за спасението си в „А“ група.

СЛАВИЯ – ЧЕРНО МОРЕ 2:2

Голмайстори: 0:1 Мирослав Манолов 33, 1:1 Джереми Манзоро 42, 1:2 Живко Петков 44, 2:2 Карлос Фонсека 72

СЛАВИЯ: Георги Петков, Кире Ристевски, Димитър Везалов, Диего Фераресо, Кристиан Касай, Душан Савич, Станислав Генчев, Мичел Бургзорг /58-Владимир Семерджиев/, Карлос Фонсека, Джереми Манзоро, Радослав Василев /Емил Петров, Димитър Пиргов, Чавдар Янков, Владимир Семерджиев, Вилиан Бижев, Емил Стоев/ Старши треньор – Иван Колев.

ЧЕРНО МОРЕ: Илко Пиргов, Михаил Венков /58-Иван Коконов/, Димо Атанасов, Живко Атанасов, Стефан Станчев, Стенио /46-Александър Йовчев/, Тодор Паланков, Бекир Расим, Матиа Курьор, Живко Петков, Мирослав Манолов. Старши треньор – Никола Спасов.