Отборът на Локомотив София се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България след победа с 1:0 над втородивизионния Пирин Разлог в мач от 1/16-финалите на състезанието. Победното попадение бе дело на Александър Манолов в 66-ата минута. Срещата се игра на стадион „Локомотив“ в София, заради ремонт на съоръжението на Пирин в Разлог.

Успехът на Локомотив София можеше да бъде доста по-изразителен, като през второто полувреме символичните гости удариха две греди.

Двата отбора започнаха вяло двубоя и не предложиха нищо интересно за зрителите в първите трийсетина минути. Първият по-сериозен удар към вратата на Пирин Разлог бе едва в 38-ата минута, когато след центриране на Даниел Генов, Александър Манолов стреля с глава на сантиметри над гредата. Три минути по-късно последва удар на Даниел Генов в наказателното поле, но прати топката над вратата на Пирин.

Футболистите на Локомотив София вдигнаха малко оборотите след 30-ата минута и това доведе до някои положения пред вратата на символичните домакини от Разлог. В края на полувремето Пирин имаше възможност да затрудни защитата на „железничарите“. При контраатака, тръгнала от центъра и ситуация двама на един, Георги Калоянов сгреши с паса към Борис Кондев и така опасността бе овладяна от локомотивци, а първото полувреме приключи при резултат 0:0.

Символичните гости от Локомотив София бяха по-настоятелни след подновяването на играта през втората част. В 53-ата минута се получи интересна ситуация пред вратата на Пирин. При центриране от корнер вратарят Добрев се намеси несръчно, Траянов добута топката в мрежата, но преди тава е играл с ръка и бе отсъден фаул.

Само минута по-късно дойде и едно от най-чистите положения в двубоя, като Даниел Генов подмина вратаря Тихомир Добрев, и прати топката към вратата на Пирин, но Евгени Тунтев изби топката от голлинията. Треньорът на Пирин Димитър Соколов замени вратаря Добрев с резервния страж Мирослав Бурдин в 59-ата минута, а три по-късно футболистите на Локо София удариха греда. След центриране на Владислав Романов, Александър Манолов засече топката с глава и я прати в напречната греда на вратата на Пирин.

Усилията на играчите на Локомотив София да открият резултата дадоха резултат в 66-ата минута. Румен Трифонов пробива отляво, пусна около точката на дузпата и Александър Манолов прати топката в мрежата за 1:0 в полза на символичните гости. „Железничарите“ имаха шанс да удвоят преднината си в 72-ата минута, когато вратарят Бурдин направи грешка и намери Александър Манолов, който шутира, но прати топката в ръцете на стража на Пирин.

„Червено-черните“ направиха още един фрапантен пропуск в 80-ата минута, когато Даниел Генов открадна топката в средата на половината на Пирин, напредна сам срещу вратаря, но се спря и защитник изби топката. Само три минути по-късно при нова атака за Локомотив Траян Траянов скочи най-високо и с глава прати топката на сантиметри от дясната греда на Пирин.

В 85-ата минута последва нова греда за Локо София. Влезлият като резерва Антонио Ливраменто изведе Александър Манолов сам срещу вратата на тима от Разлог, но ударът му намери левия страничен стълб.

Пирин Разлог: Тихомир Добрев /Мирослав Бурдин/, Атанас Георгиев, Евгени Тунтев, Николай Раданов, Николай Хаджиниколов, Николай Демиров, Атанас Спириев, Джейхан Зайденов, Милен Лефтеров /Денис Николов/, Георги Калоянов, Борис Кондев /Владимир Каптиев/

Локомотив София: Валентин Галев, Камен Хаджиев, Траян Траянов, Йордан Тодоров, Даниел Васев /Димитър Велковски/, Даниел Гаджев, Евертон Джилио-Том /Ливраменто/, Румен Трифонов, Александър Манолов, Преслав Йорданов /Владислав Романов/, Даниел Генов