Хебър постигна драматична победа с 3:2 (25:23, 21:25, 14:25, 25:22, 15:12) над Добруджа в Добрич в среща от осмия кръг в първата осмица на мъжката волейболна Суперлига. С успеха тима от Пазарджик се утвърди на първото място с 18 точки.

Домакините, които са трети в подреждането с 12 пункта и мач по-малко, бяха близо до победата, след като водеха с 2:1 гейма и 11:7 точки в четвъртата част. Гостите успяха да изравнят при 15:15, а след 22:22 взеха три поредни разигравания и вкараха мача в тайбрек. В него Хебър дръпна с 5:1 и запази достатъчно от аванса си до края. Спас Байрев се отличи с 20 точки за успеха, а националът Тодор Алексиев добави 17.

За домакините с 27 точки блесна Жулиен Георгиев. Марек Юнион-Ивкони надделя над гостуващия Монтана 3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:18) и с 13 точки се изкачи на второто място. Илиян Преспов реализира 18 точки за дупничани, а Калоян Балабанов добави 13 за успеха на тима си. Максим Сапожков записа 17 точки за гостите, а Радослав Попов и Стефан Чавдаров допринесоха с по 16.