Словашкият Жилина победи у дома малтийския Биркиркара с 3:0 в реванша и с общ резултат 3:1 се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където ще се изправи срещу Литекс.

Първенецът на Словакия откри резултата в 21-ата минута с гол на Йозеф Пячек. Резултатът 1:1 от се задържа до 77-ата минута, но Иван Лиетава вкара второ попадение за Жилина и предотврати отиване на мача в продължения.

В последните минути на двубоя Биркиркара се втурна да търси гол, който би класирал шампиона на Малта напред, но не успя.

Жълто-зелените се възползваха от разредената защита на гостите и в 90-ата минута отбелязаха трети гол чрез Томаш Оравец.

В третия квалификационен кръг на Шампионската лига Жилина гостува на Литекс в Ловеч на 27 юли от 20:00 часа, реваншът е седмица по-късно.