Заглембе (Любин), съперник на българския Славия в първия предварителен кръг на турнира Лига Европа, спечели с 4:1 срещу Шльонск (Вроцлав) в приятелска среща.

Ярослав Кубицки в 33-ата минута се разписа за 1:1, след като Пьотър Селебан беше дал аванс на Шльонск малко повече от четвърт час по-рано.

Лукаш Яношка направи резултата 2:1 в 36-ата минута, а четири минути преди почивката Лукаш Пятек покачи на 3:1. Кжищоф Пятек оформи крайното 4:1 в 50-ата минута на двубоя.

Старши треньорът Пьотър Стоковиец даде шанс за изява на общо 21 футболисти.
Славия посреща полския Заглембе (Любин) на 30 юни от 19:30 часа на националния стадион "Васил Левски" в първата среща между двата отбора от първия предварителен кръг на турнира Лига Европа.

Срещата-реванш между двата отбора в Полша е насрочена за 7 юли от 18.00 часа местно време.

състав на Заглембе: Мартин Полачек, Александър Тодоровски, Любомир Гулдан, Мачией Дабровски, Дорде Котра, Лукаш Пятек, Ярослав Кубицки, Лукаш Яношка, Аркадиуш Возняк, Ян Влашко, Кжищоф Пятек (като резерви през втората част влязоха Дамиан Збозиен, Ярослав Яш, Себастиан Мадера, Даниел Дзивниел, Якуб Тошик, Филип Ягело, Артур Семашко, Кжищоф Януш, Адриан Раковски и Михал Пападопулос)./БТА