Славия игра много храбро, но загуби като гост на Хайдук Сплит с минималното 0:1. „Белите” със сигурност ще съжаляват за пропуските, които направиха в крайбрежния хърватски град, а дори гредата спаси домакините през първата част. Ахмед Саид Ахмед бе точен за хърватския гранд в 80-тата минута, след като бе оставен непокрит и от близко разстояние нямаше как да пропусне. Галин Иванов си изкара жълт картон, което му снема правото да играе за „белите” на реванша след седмица в София, докато Александър Александров си изкара два жълти картона и също няма да е в единайсеторката на Славия по време на срещата на „Васил Левски”.

Двамата вратари Йосип Пашавец и Георги Петков направиха феноменални изяви в хода на срещата, предотвратявайки редица опасни положения пред собствените си врати.

Тук, специално за Вас, следихме срещата минута по минута.

Победителят от двата отбора ще срещне победителя от двойката Рудар - Стяуа. В първия мач румънският гранд надви с 2:0 като гост словенския тим.

Златомир Загорчич започна с изпитаното 4-3-3, като на върха на атака бе поставен Милчо Ангелов. Той бе подпомаган от Галин Иванов и Момчил Цветанов. На вратата застава опитният Георги Петков, който заменя Антониос Стергиакис, докато Станисавлевич бе на мястото на Милен Гамаков в центъра на отбраната. Любопитен факт е, че Петков подобри собственият си рекорд за най-възрастен български футболист. Той го постави в първия мач срещу Илвес Тампере в първия кръг.

Наставникът на Хайдук Желко Ковач също започна с 4-3-3, а атаката на хърватите се води от Мирко Ивановски. Тудор и Гюрчо са допълнителното подкрепление на македонския стрелец. Това е първият официален мач за хърватите, докато Славия вече изигра четири официални срещи.

Преди срещата домакините наградиха своя футболист Мийо Цаткаш, който изиграва 150-ия си мач с фланелката на хърватския гранд.

Славия стартира много уверено срещата в крайбрежния хърватски град. „Белите” позиционираха добре своя опонент, като не му даваха никакви възможности да притесни Георги Петков, а футболистите на Златомир Загорчич разчитаха на скоростните си футболисти, за да притесни Хайдук с контраатаки.

Първият четвърт час мина през тактическо надлъгване и нямаше сериозни положения пред двете врати.

В 17-ата минута Славия пръв можеше да открие резултата, но Момчил Цветанов направи непростим пропуск. Галин Иванов се отскубна зад отбраната на Хайдук и поведе добре топката. Бранител на Хайдук „затисна” Иванов, който падайки видя вдясно свободния Цветанов. Крилото на Славия стреля, но за негово съжаление ударът му бе париран от Йосип Пошавец и нулите на „Полюд” продължиха да „греят” на таблото.

В ответната атака Палаверса центрира отляво, но отбраната на българския тим отби топката. Тя стигна до Андре Фомичов, който от трийсетина метра стреля параболично, а Георги Петков трябваше да избива в корнер, тъй като тя падаше точно под горната му греда.

В 25-ата Палаверса стреля силно от дистанция, но Георги Петков отново се намеси уверено и изби в ъглов удар. След неговото изпълнение Тудор бе близо да засече топката, но някак той не успя и до удар към вратата на Славия не се стигна.

В 43-ата минута Емил Мартинов подаде по земя към Владислав Узунов. Полузащитникът стреля мощно с левия крак, но Пашавец отби и топката се спря в десния страничен стълб на Хайдук.

Славия се наложи да се прибере в собствената си половина от самото начало на втората част, а Хайдук опита по всякакъв начин да тормози „бялата” отбрана.

В 51-ата минута Хайдук пропусна добра възможност да открие резултата. Игралият юбилейният си 150-и мач – Мийо Цаткаш, се извиси над всички в наказателното поле и стреля добре с глава, но за радост на Славия топката мина над напречната греда.

Между 56-ата и 58-ата минута Славия имаше две възможности за контраатака, но все последният пас не стигаше до Милчо Ангелов. Численото предимство бе на страната на „белите”, но опитите им бяха провалени от самите тях.

В 66-ата минута Гюрчо стреля от дистанция, но Петков уверено улови топката. Секунди по-късно Хайдук пропиля нова чудесна възможност след корнер. Борха Лопес се извиси и стреля с глава след ъглов удар, но Петков отби топката. Там се притече Ахмед Саид, който искаше да добави, но вместо да уцели топката, то той намери крака на Георги Петков и съдията отсъди фаул в атака.

В 75-ата минута Адам Гюрчо пак опита да притесни Петков от дистанция, но българският вратар отрази.

Пет по-късно Хайдук откри резултата в Сплит. Зоран Нижич отклони центрирана топка от ъглов удар към втора греда, където бе непокритият Саид. Влезлият като резерва нямаше как да сбърка и порази българската врата.

В 84-ата минута Александър Александров си изкара втори жълт картон, след като опита елементарно да подведе Ищван Ковакш и падна артистично в центъра на терена. Тази му проява му донесе втори жълт картон и десният бек напусна пределите на терена.

В 89-ата минута Башич стреля добре от фаул, а Петков отново трябваше да отбива топката. Мийо Цакташ притича бързо да добави, но Петков направи солидно спасяване с една ръка, за да предотврати втори гол в своята врата.

До самия край на срещата нямаше сериозни положения пред двете врати и по този начин Хайдук взе ценния успех в Хърватия.

Хайдук - Славия 1:0

1:0 Ахмед Саид (80')

Червен картон: Александър Александров (84')

Славия (4-3-3): Георги Петков – Александър Александров, Александър Станисавлевич, Андреа Христов, Димитър Велковски – Емил Мартинов, Янис Карабельов, Владислав Узунов – Галин Иванов (90+4' - Георги Йомов), Милчо Ангелов (86' - Цветелин Чунчуков), Момчил Цветанов (70' - Славчо Шоколаров)

Треньор: Златомир Загорчич

Хайдук Сплит (4-3-3): Йосип Пошавец – Йосип Юранович, Зоран Нижич, Борха Лопес, Андре Формичов – Анте Палаверса (53' - Башич), Хамза Бари, Мийо Цакташ – Адам Гюрчо, Мирко Ивановски (79' - Башич), Фран Тудор (46' - Ахмед Саид)

Треньор: Желко Копич

Стадион: "Полюд", Сплит