Съперникът на Славия в Лига Европа Илвс-Тампере се издъни във вътрешния си шампионат. Тимът се бори за място в зона Европа и през новата кампания, но направи равенство срещу Интер Турку.

Тимът от Тампере завърши само 1:1 срещу опонента си и може да съжалява горчиво за изпуснатата победа, защото пропиля дузпа в последните секунди на продължението на редовното време.

Иначе Илари Метала откри за домакините в 67-та минута, само няколко секунди след като се появи на терена. Но Арту Хосконен изравни за Интер четвърт час преди края. В 93-та минута Туомас Рананкари пропиля дузпата за Илвс-Тампере и лиши тима си от победата.

След тази развръзка съперникът на Славия в Европа остана седми с 24 точки, вече на пет зад Лахти, който заема последната европейска квота за момента. Интер е на осмата позиция, но е по-близо до зоната на изпадащите, отколкото до Европа с неговите 17 точки.