Треньорът на Лудогорец Станислав Генчев призна превъзходството на ЛАСК Линц след домакинската загуба с 1:3. Той беше категоричен, че отборът може много повече, но не го е показал.
"Разочаровани сме от представянето ни тази година в Лига Европа. Не спечелихме нито една точка, а това не отговаря на амбициите на клуб като Лудогорец.

Изиграхме слабо първо полувреме, но след почивката започнахме добре. Поведохме и след това бързо рухнахме след изравнителния гол. Дадохме инициативата на съперника и до края не можахме да намерим себе си. Веднага след мача е много трудно да се направят изводи, но  щом в 6 мача не спечелихме дори точка, отговорността е на треньорите и футболистите. Отборът може много повече, но не го показа.

Бъдещето ми ще стане ясно след края на сезона, сега съм  временен наставник. Остават ни три мача от българското първенство, които трябва да спечелим, за да станем шампиони. След това ще се правят сериозни анализи на представянето", коментира Генчев.