Носителят на Купата на България – ЦСКА, допусна поражение с 0:2 в първия мач от плейофа за Лигата на конференциите срещу чешкия Виктория Пилзен. „Червените”, водени от Стойчо Младенов, изиграха един от най-слабите си мачове в последно време, след като тимът не успя да противодейства на нетолкова солидния чешки тим.

Безспорен факт е, че българският тим допусна първи гол, който бе нередовен, след като вторият асистент-арбитър в срещата Руи Тейшейра не вдигна флага си за засада, след което падна гола на Милан Павел в десетата минута.

Още по темата:

Стоичков изригна мощно след загубата на ЦСКА

Стойчо: Бяхме мудни, но не ни изненадаха

Последва греда за „червените” от Яник Вилдсхут, но Джон Мускера в 72-ата бе точен за втори път, а малко по-късно отново той можеше да вкара и трети гол, ала ударът му спря в напречната греда на вратата, пазена от Густаво Бусато. Българският тим допусна редица неточности в хода на 90-те минути на „Досан Арена”, като халфовата линия на родния отбор не работеше на необходимата величина, с което и опасностите за нападението на гостите липсваха. Това е и първо поражение за Стойчо Младенов, начело на ЦСКА, от 18 години насам в европейските клубни турнири.

Виктория Пилзен ЦСКА

източник: sofascore.com

Реваншът между двата отбора е идната седмица, 26-и август, на стадион „Васил Левски”.

9 снимки

Стойчо Младенов подреди "червените" в постройка 4-3-3, като триото напред бе изградено от Йомов, Кайседо и Вилдсхут. Карето в защита пред Бусато бешее от Мазику и Турицов по бековете, а централни защитници започнаха капитанът Антов и Юрген Матей. Греъм Кери, Амос Юга и Жеферсон оперираха в средата на терена.

A post shared by CSKA Sofia FC (@cskasofiafc)

Михал Билек изведе Виктория в схема 4-2-3-1. В атака за чехите позиционирани бяха звездата Ба Луа, Павел Сулч, Москера и Томаш Чори.

След малко повече от две минути футбол Иван Турицов блокира пас, но топката отиде в Павел Сулч, но ударът му бе комфортно уловен от Бусато. Натискът на Виктория Пилзен продължи и след 10 минути игра домакините поведоха. Топката бе подадена вдясно на наказателното поле на "червените" за Резник, който шутира, а Бусато отрази. Около него бяха трима футболисти на чехите и Валентин Антов, който опита да противодейства, но Милан Хавел довкака топката. На повторенията обаче се видя, че има много сериозни съмнения дали Резник не бе зад отбраната на "червените", но това не бе отразено от португалския страничен рефер.

В 17-ата минута Яник Вилдсхут направи индивидуален профил отляво и навлезе навътре. Нидерландецът опита силен удар по земя, топката нямаше как да бъде отбита от Хрушка, но се отби в едната греда и продължи успоредно на чешката врата, след което отиде встрани. Четири след това Хашан пое отдясно в полето на ЦСКА и даде опасен успореден пас, но Йомов се справи добре и изчисти напред, за да предотврати завършващ удар.

В средата на полувремето Филип Каша можеше да вкара за Пилзен, но отбраната на ЦСКА се справи с опасността. Активизацията при българския отбор продължи, а в 25-ата минута вратарят Хрушка трябваше да прави спасяване след удар на Кери от дистанция. Две по-късно Кери достави чудесна топка от свободен удар в наказателното поле на "червено-сините", но малко не достигна на Матей да засече топката към вратата на Хрушка.

До края на първата част сериозни опасности пред двете врати липсваха и Виктория се оттегли с аванс от един гол на почивка срещу носителя на Купата на България. С началото на втората част Жеферсон опита да изведе зад отбраната на чехите Жорди Кайседо, но Филип Каша с прекрасно заставане спря българската атака.

Четвърт час след подновяването на второто полувреме Шулц опита да стреля към вратата на ЦСКА, но изключително слабо. В 64-ата минута Кери изведе Кайседо зад отбраната на Виктория, но вратарят Хрушка стреля. Страничният рефер Руи Тейшейра обаче този път забеляза идентична засада, каквато не бе отсъдена при гола на чешкия тим. Миг по-късно Джон Мускера шутира остро посока българската врата, но Бусато спаси.

Редим Резник даде извеждащ пас към Буча в 71-ата минута, а дефанзивният халф опита остро центриране, но Матей изби в тъч. След него дойде вторият гол за тима от Пилзен. Буча шутира отблизо, а Бусато изби встрани към Мускера, който отблизо нямаше как да сбърка от няколко метра - 2:0 за Виктория.

В 77-ата минута Греъм Кери шутира отляво в наказателното поле на Виктория, но Резник с крак блокира пътя на топката. Секунди по-късно ирландецът опита удар от много трудна ситуация, но Хрушка с една ръка прати топката в ъглов удар, от който не се случи нищо опасно за отбраната в синьо и червено. Набезите на ЦСКА за връщане на поне един гол освободиха големи пространства, а Мускера нацели със свиреп изстрел напречната греда на "червените".

Седем преди края Жорди Кайседо открадна топката от капитана на Виктория и тръгна мощно към вратаря на домакините, но повеждането му бе прекалено дълго. Малко след това реферът от Португалия отсъди и нарушение на еквадорския нападател. Вторият точен удар за българския тим в мача бе в 85-ата минута, като Юга от дистанция шутира, но Хрушка улови.

В добавеното време на срещата Хубшс стреля от фаул, но Бусато изби, а това бе и последният по-интересен щрих от срещата.

FT / ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН 2:0 ЦСКА

1:0 Милан Павел (10)

2:0 Джон Мускера (72)

Рефер: Тиаго Мартинш /Португалия/

Стадион: "Досан Арена", /Пилзен, Чехия/

Стартови състави:

Виктория Пилзен (4-2-3-1):  13. Алеш Хрушка – 14. Радим Резник, 35. Филип Каша, 4. Лудек Перница (к), 24. Милан Хавел – 39. Доминик Яношек, 20. Павел Буча (90' - 22. Якуб Брабец) – 50. Адриел Ба Луа (82' - 5. Жоел Каямба), 31. Павел Шулц (75' - 66. Мирослав Качер), 18. Йон Москера (90' - 11. Матей Хибс) – 15. Томас Чори

Резерви: 13. Мариан Твърдон, 36. Индрих Станек, 5. Жоел Каямба, 9. Жан-Давид Бугел, 11. Матей Хибс, 19. Михал Хлавати, 21. Шимон Фалта, 22. Якуб Брабец, 25. Алес Чермак, 26. Лукаш Матейка, 66. Мирослав Качер

Треньор: Михал Билек

ЦСКА (4-3-3):  1. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей, 26. Валентин Антов (к), 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес, 30. Яник Вилдсхут (75' - 17. Бисмарк Чарлс), 8. Греъм Кери, 21. Амос Юга 🟨, 10. Георги Йомов, 9. Жорди Кайседо 🟨

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 12. Алекс Божев (в), 6. Жуниор Нзила, 11. Хамза Чатакович, 14. Митко Митков, 15. Тибо Вион, 16. Асен Дончев, 17. Бисмарк Чарлс, 20. Християн Петров, 23. Ахмед Ахмедов, 29. Томас Лам