Треньорът на ЦСКА - Саша Илич призна превъзходстовото на Базел в реванша и заяви, че отборът му не се е представил добре, особено преди почивката. "Червените" напуснаха европейските клубни турнири след поражение с 0:2 в Швейцария и победа с 1:0 в София.
"Не се самозалъгвам. Първото полувреме беше слабо за нас. А през второто допуснахме две грешки и получихме два гола. Футболистите ми дадоха максимума си. Защитавахме честта на екипите си. Поздравяваме Базел за класирането. Базел имаше няколко положения през първото полувреме, които бяха много добри. През първото полувреме имахме атаки, които не успяхме да доразвием.

Явно това не е бил нашият ден. Базел има изобилие от качествени футболисти. ЦСКА опитва година след година да играе в Европа. Най-трудното е да вдигнеш футболистите психологически след такъв елиминационен двубой. Но трябва да се справим, идва мач за първенството", заяви Илич.