Отборът на Левски записа 70-тата си победа в евротурнирите, след като сломи словашкия Ружмоберк с 2:0 в мача-реванш помежду им от първия квалификационен кръг на Лига Европа. По този начин „сините” продължават към втория рунд, където ги очаква триумфиралия между АЕК Ларнака и Петроклуб Молдова. Головете за Левски дойдоха първо след попадение на Давиде Мариани, след като швейцарецът довкара топката в 32-ата минута след опит на Станислав Иванов. В самия край на дуела пък дебютантът Дени Алар стартира с гол, след като отбеляза много красив гол за финал на мача. Така с общ резултат 4:0 Левски продължи към следващия кръг във втория по сила европейски клубен турнир.

„Сините” изиграха много умно дуела на празния „Георги Аспарухов” от върли привърженици на Левски. Въпреки това тимът бе подкрепян от близо 200 деца под 14-годишна възраст, които не спряха да пеят песни за своите любимци.

Така Петър Хубчев стартира с три поредни победи в първите си мачове начело на Левски, след като освен двете победи над Ружомберок, то „сините” тръгнаха с успех и в efbet Лига.

Реакциите след мача:

Треньорът на Ружомберок: Играхме срещу отбор със самочувствие

Здравко Димитров: Да заповядат следващите!

Мариани: Подкрепата на децата беше удивителна

Станислав Иванов: Нямам претенции за следващ опонент

Хубчев: Не сме близо до това, което желая

Срещата стартира „тихо”, като и двата отбора разчитаха да накажат грешка в опонента, която така и не идваше. Първото разколебаване дойде след 12 минути игра, когато Стефан Герец се озова в наказателното поле на стрелкова позиция след серия от рикошети, но топката бе уловена от Милан Миятович.

Миг по-късно Паулиньо опита силен удар от дистанция, но Чурма я изчисти с глава. В 28-ата пък се появи грандиозен шанс пред Ружомберок. Словаците изградиха страхотно нападение с едно докосване, а Тихомир Костадинов бе изведен вдясно. Той пусна по земя за Петер Гал-Андрежли, който стреля, но топката профуча край десния страничен стълб на вратата на Левски.

В 32-ата българският тим поведе в резултата. Тогава Станислав Костов увлече няколко противникови футболисти и изведе „очи в очи” Станислав Иванов срещу вратаря Крайчирик. Стражът се намеси и изчисти топката, но Давиде Мариани се притече на помощ и с моментален удар прати топката във вратата на „розите” – 1:0.

Второто полувреме стартира грубо, след като съдията трябваше да покаже няколко жълти картона за нарушения, а първата опасност дойде в 55-ата минута. Тогава Живко Миланов изпусна Гал-Анждрежли, който стреля силно с левия крак, но топката прелетя далеч от гредата на Миятович.

В 64-ата пък Левски атакува отдясно, а Живко Миланов изведе Паулиньо в наказателното поле. Той стреля с десния крак, но топката бе блокирана от капитана Масло. Шест по-късно пък „сините” направиха голям пропуск чрез Мариани. След доза късмет топката се озова в швейцареца, който се озова „очи в очи” с Крайчирик. Ударът му обаче премина много близо край вратата на Ружомберок.

В 73-ата минута нов шанс се откри пред Левски. Резервата Здравко Димитров бе изведен зад отбраната на словаците, а той си пое елегантно топката и стреля към вратата на Ружомберок, опитвайки се да прехвърли Крайчирик, но стражът на гостите изби в корнер. Миг по-късно се откри възможност за Ружомберок за гол, но удар на Стефан Герец премина много опасно край десния страничен стълб на Милан Миятович.

Четвърт час преди края пък Здравко Димитров направи втори пропуск, като ситуацията бе огледална на тази в 73-ата минута. Този път обаче стражът на словаците изчисти топката с крак.

В 78-ата минута добро нападение на Ружомберок завърши с неточен шут на Бренкус. Три по-късно пък Здравко Димитров пропусна още един път да удвои резултата, след като дебютиралият Дени Алар пусна вляво за него, но Крайчирик за трети път изби в корнер. Секунди по-късно пък Давиде Мариани стреля много добре по диагонала, но встрани от словашката врата.

В 92-ата минута пък дебютът на Дени Алар бе ознаменуван с попадение, и то страхотно след само 14 минути игра за нападателя. Хали Тиам напредна отдясно и достави прекрасен пас за Алар, който без свян отправи топовен удар с левия крак, а топката влетя страховито във вратата на Ружомберок за крайното 2:0, както и Левски в следващия рунд за Лига Европа.

Така първият мач на „сините” във втория по сила европейски клубен турнир ще е идния четвъртък.