Черно море загуби от Апоел Беер Шева с 1:2 в реванша от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Така "моряците" приключват с участието си в Еропа, след като първата среща между двата тима завърши при резултат 0:0.

Елдер Лопеш изведе напред гостите в 25-ата минтуа, а осем след това Андреас Калкан изравни от пряк свободен удар. Така и завърши първото полувреме.

Във втората част отново Лопеш попари българския тим с гол в 64-ата минута, като и второто попадение на крайния бранител дойде от статично положение. До края на срещата варненци натиснаха и създадоха добри положения, но така и не стигнаха до гол.

В следващата фаза Апоел Беер Шева ще срещне Млада Болеслав.

start-photo.bg
51 снимки

В 4-ата минута гостите атакуваха добре отдясно, а в наказателното получи Алон Тургеман. Нападателят се завъртя и опита изстрел от малък ъгъл, но бе блокиран. Последва корнер за израелците, но без нищо опасно пред вратата на Пламен Илиев.

Апоел Беер Шева продължи да контролира повече топката и в следващите минути. В 9-ата пък играчите на Рон Козух получиха пряк свободен удар в добра позиция. Антонио Сефер стреля, а топката прелетя опасно над вратата на "моряците".

Черно море обаче създаде по-опасните положения след около десетина минути игра. В 11-ата Мазир Сула показа страхотна техника, освободи се и стреля с десния крак, а само добро спасяване на Марсиано запази нулевото равенство. Секунди по-късно Уеслен също опита късмета си с шут, който обаче мина встрани от вратата на гостите.

Ротем Хатуел стреля по диагонала в 16-ата минута. Неговото изпълнение от границата на наказателното обаче не беше точно.

В 25-ата минута израелският клуб удари пръв. Елдер Лопеш успя да стигне до коварно центриране на близката греда и изпрати топката с глава в мрежата на Черно море.

Осем минути след това "моряците" отговориха. Андреас Калкан изравни резултата след чудесно изпълнение на пряк свободен удар. Стражът Марсиано стигна до топката, но не успя да я избие.

До края на първата част липсваха голови положения и така двата отбора се прибраха на почивката при резултат 1:1.

В 53-ата минута Даниел Димов сбърка с връщането си назад и подари топката на гостите. Хатуел намери отдясно Тургеман, който шутира над вратата.

Секунди след това отново "моряците" не успяха да изнесат и Апоел открадна притежанието. Играчите на Ран Козух комбинираха добре, а атаката им завърши със силен шут на Сефер, който срещна десния страничен стълб на вратата и излезе.

В 64-ата минута Апоел Беер Шева отново излезе напред в резултата след статично положение. Антонио Сефер центрира в наказателното на домакините, а там Елдер Лопеш абсолютно необезпокояван успя да стигне до топката и да я насочи с глава във вратата на Черно море.

Малко по-късно резервата Дуду пробва изстрел с левия крак, но опитът му бе твърде слаб и неточен.

В 75-ата минута Даниел Димов бе потърсен с добро центриране, но точно преди да стреля защитник на гостите се намеси ключово. При последвалия корнер играч на Черно море успя да засече центрирането, но не и да насочи добър удар. В крайна сметка топката стигна до Дуду, а той стреля, но беше блокиран.

Две минути след това Тургеман стреля от дистанция, а Пламен Илиев успя да улови топката без проблеми.

В 82-ата минута удар на Брено по диагонала бе блокиран, но атаките към вратата на Марсиано продължиха.

Шест минути по-късно Дуду успя да поеме топката при центриране на Дани Мартин, след което стреля в близкия ъгъл, а Марсиано показа отличен рефлекс, за да избие.

До последната минута хората на Илиан Илиев натискаха, но втори гол във вратата на Апоел Беер Шева не падна и по този начин Черно море приключи с участието си в Лигата на конференциите.

FT / Черно море - Апоел Беер Шева 1:2 (Общ резултат 1:2)

0:1  Елдер Лопеш 25'

1:1 Андреас Калкан 33'

1:2 Елдер Лопеш 64'